Загрузка...

Ефективні програми профілактики захворювань очей

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/1 (167)_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574259108.jpg

Отож природним, таким що не перенавантажує дитяче око, є погляд вдаль, споглядання крупних предметів: ігри з ляльками, машинками; прогулянки на свіжому повітрі і т.п.


Одноманітна зорова робота на близькій відстані служить надмірним навантаженням, для виконання якої дитині необхідно напружувати внутрішньоочний м’яз, щоб скорегувати власний оптичний “недолік” (дитячу далекозорість) та ще й налаштуватись на дрібний предмет поблизу.


Враховуючи відносно слабкі зорові резерви (резерв акомодації), в дитячому віці тривале навантаження на близькій відстані призводить до спазму внутрішньоочного м’яза (спазму акомодації), що у подальшому без адекватного лікування чи при невчасному виявленні проблеми служить першим кроком до розвитку набутої короткозорості з наступним ризиком прогресуючого падіння зору протягом усього періоду росту організму. Самотужки батьки не завжди можуть помітити порушення зору в дитини при перших його проявах.



Зниження зору у дітей


Як правило, вже суттєве зниження зору, що супроводжується примружуванням, частим кліпанням, намаганням підносити близько до обличчя розглядувані предмети, швидкою втомлюваністю, а нерідко прямими скаргами дитини на погане бачення, головний біль чи біль очей, змушує звернутися до лікаря.


Дитячі офтальмологи наголошують на обов’язковому проф-огляді дітей дошкільного віку не менше 1 разу на рік. Адже лише так можна вчасно виявити схильність до погіршення зору, виявити зміни на ранній стадії, що дозволить з більшою ймовірністю повернути та зберегти хороший зір у дитини.


Широко побутує серед батьків хибна думка: переросте. На превеликий жаль, короткозорість – незворотний процес, який може прогресувати по мірі росту дитини, але аж ні як не піддається зворотному розвитку.


“Найсприятливішим” періодом для погіршення зору у дітей є шкільна пора. Адже, незважаючи на інтенсивні зорові навантаження в школі, наші діти чудово встигають і в соцмережах поспілкуватися, і проект підготувати, і нові ігри пограти, жертвуючи одним із найважливіших для свого здоров’я – перебуванням на свіжому повітрі, поглядом вдаль, активними рухами.


Гіподинамія в дитячому віці невідворотно тягне за собою різноманітні порушення постави; перенасичений інформаційний простір сприяє психологічному розбалансуванню дитини; швидкий ріст різних органів та систем, що відбувається не завжди гармонійно та рівномірно, супроводжуючись часто транзиторними кардіологічними, гастроентерологічними проявами, лише додатково посилюють і без того складну ситуацію навколо зорових навантажень та фізіологічних резервів органа зору.


Це ще раз підкреслює правильність та обгрунтованість запропонованих та впроваджених у практику медичного центру “ВІАСАН” планових всебічних оглядів дітей протягом року різними спеціалістами, скринінгових лабораторних та інструментальних обстежень.


Профілактика – не лише дешевший спосіб зберегти здоров ‘я, а й надійний шлях до росту здорової нації.