Загрузка...

Ехокардіографія серця

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/1 (80)_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574259229.jpg

ЕХО серця (УЗД серця)

Ехокардіографія вважається найбезпечнішим методом обстеження, який успішно застосовується у світовій практиці для діагностики захворювань серця вже більше 70 років. Його суть полягає у тому, що за допомогою ультразвуку (хвиль високої частоти) на екран ехокардіографа виводиться оцифроване зображення органу. Тканини серця, в залежності від їх стану, поглинають ультразвукові хвилі по-різному. Відповідно, від них буде відображатися різна частотність і амплітуда коливань. ехо серця (УЗД серця) Переваги ЕХО серця:

безпечність — обстеження можна проводити вагітним жінкам, немовлятам, людям похилого віку;достовірність та інформативність — дає можливість об’єктивно оцінити роботу серцево-судинної системи;безболісність — процедура не супроводжується жодним дискомфортом та не потребує попередньої підготовки (окрім особливих видів). Може проводитися у будь який необхідний час.

Спеціалісти рекомендують раз у п’ять років проходити обстеження серця кожному чоловіку, віком старше сорока років, та кожній жінці при досягнення сорока п’яти років, навіть при відсутності будь яких скарг. У випадку, якщо до цього часу пацієнт уже перебував на обліку у кардіолога, ехокардіографія призначається раз на рік (при умові відсутності рецидивів захворювання).

Які методи УЗД серця існують? В залежності від варіанту відображення ехосигналу розрізняють:

А-режим — сигнали передаються у вигляді піків;В-режим — інтенсивність сигналу визначається через яскравість точок;М-режим — сигнал йде по одній вісі. Серце на моніторі відображається «зверху».

На сьогоднішнй день найчастіше використовуються М-режим та доплер-ехокардіографія. В окремих випадках пацієнту може призначатися стрес-ЕхоКГ. Це обстеження проводиться після додаткового фізичного чи медикаментозного навантаження і має на меті виявити латентні порушення, які проявляють себе лише після стресу. Діагностика здійснюється двічі: у стані спокою та при навантаженні.

Показання для ехокардіографії серця

Спеціаліст призначає пацієнту УЗД серця у випадку виявлення будь яких порушень у роботі органу, а також, якщо необхідно виключити підозри на наявність можливих вроджених чи набутих вад.Ехо ТернопільЕХО серця обов’язково походять пацієнти зі скаргами на:

постійні чи періодичні болі в грудній клітці;задишку, набряки;головну біль;дискомфортні відчуття (прискорене чи сповільнене серцебиття);запаморочення;підвищений артеріальний тиск;гіпертермію.

Ехокардіографію серця регулярно проходять спортсмени, особливо ті, чий вид спорту передбачає тривалі фізичні навантаження (легкоатлети, важкоатлети, прихильники екстремальних видів спорту). УЗД обстеження показано і людям, які займаються дайвінгом.

Оскільки серце відноситься до органів, які чутливо реагують на будь які порушення в організмі, ЕхоКГ бажано пройти і при наявності гормональної дисфункції та після перенесених захворювань дихальної системи (бронхітів, пневмоній). Негативно впливають на роботу серцево-судинної системи і тривалі гострі чи хронічні тонзиліти.

Як проводиться процедура? Обстеження не потребує попередньої підготовки. Пацієнт роздягається до пояса. Спеціаліст просить його лягти на лівий бік. Це необхідно для того, щоб отримати якісне зображення усіх чотирьох камер. На ті місця на тілі, куди будуть прикріплятися датчики, наноситься спеціальний гель.

Ультразвукові хвилі «відбиваються» від тканин серця, перетворюються у електросигнал, обробляються апаратурою і передаються на монітор у вигляді зображення. На відміну від електрокардіографа, який може записати лише активність серця у вигляді графіків, ехокардіограф демонструє повну будову і роботу органа.

Тривалість процедури індивідуальна, але, як правило, не перевищує тридцяти хвилин загалом. Якщо проводиться стрес-ЕхоКГ, це потребує часу для додаткової підготовки. Пацієнту рекомендовано за три години до обстеження не вживати важкої їжі та не займатися фізичними навантаженнями.

Якщо ж необхідно провести особливий вид ЕхоКГ через стравохід, в такому випадку заборонено вживати їжу за 6 годин до обстеження. Оскільки датчик буде вводитися через стравохід, пацієнту для зменшення дискомфортних відчуттів попередньо змащують глотку анестетиком. Сама ж процедура займає до 15 хвилин часу.

Записуйтесь у медичний центр “Віасан на ехокардіографію за тел. (0352) 52-55-58