Загрузка...

Кольпоскопія – сучасний критерій здоров’я жінки

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/кольпґ_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574259044.jpeg

Високоінформативним методом дослідження в гінекології, без якого неможливо уявити сучасну медицину, є кольпоскопія, що виконується з метою підтвердження та детального дослідження слизової оболонки шийки матки перед лікуванням та у динаміці лікування.

Необхідність даного обстеження зумовлена тим, що при безпосередньому огляді шийки матки визначається наявність безсимптомних патологічних процесів, але не ступінь або масштаби змін. Саме з такою метою необхідна кольпоскопія – безболісний метод, який дозволяє обстежити аномальні ділянки слизової більш детально і повно.

Кольпоскопія шийки матки: принцип проведення процедури

Проведення кольпоскопії можливе за допомогою спеціального пристрою – кольпоскопа. Принцип методу: вивчення стану слизової оболонки шийки матки в умовах штучного освітлення та визначеної кратності оптичного збільшення.

Для якісного встановлення діагнозу, визначення лікувальної тактики використовують наступні різновиди кольпоскопії:

просту кольпоскопію, яка технічно виконується без використання медикаментозних середників;розширену кольпоскопію, яка полягає в огляді епітелію із застосуванням різноманітних тестів;кольпоскопію через кольорові фільтри (використовується зелений світловий фільтр), застосовується для більш детального вивчення стану судин слизової оболонки.Кольпоскопію обов’язково слід проводити всім жінкам, старшим 35 років 1 раз на 6 місяців.

<< Записуйтесь на прийом до лікаря-гінеколога для проведення колькоскопії шийки матки

  • Показання для проведення колькоскопіїцервіцит;ерозія шийки матки;ектопія шийки матки;ендометріоз шийки матки;поліп шийки матки;виявлення вірусу папіломи людини;за будь-яких запальних процесів у піхві;міома матки; ендометріоз;гіперплазія ендометрію.

Результати кольпоскопії представляються у вигляді протоколу, схематичного малюнка, письмового опису, кольпофотографій і служать об’єктивним показником стану здоров’я та якісним критерієм ефективності лікування.