Загрузка...

Масаж для немовлят

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/4_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258573.jpg

Перед масажем необхідно приготувати спеціальне масажне масло. Масаж роблять тільки теплими та ласкавими руками. Після проведеної процедури малюк більш спокійний, у нього набагато кращий апетит. Тепер мама може бути спокійною за своє немовля.

Вважають, що малюки, яким постійно робили масаж, набагато швидше розвиваються і менш схильні до захворювань. Масаж допомагає малюку швидше звикнути до дотиків матері, краще пізнавати навколишній світ, допомагає нормалізувати сон, стимулює прекрасну роботу організму, непогано впливає на систему травлення та відмінно розслабляє. Це чудова профілактика запорів і газоутворення. Після масажу шкіра виглядає дуже ніжною і м’якою.масаж для немовлят в ТернополіВправи для немовлят: основні рухи та принципи

Масаж проводять на пеленальному столику, покритий ковдрою, клейонкою і пелюшкою. Зазвичай в день тривалість масажу становить приблизно 15 хвилин.

Вправи треба проводити в кімнаті де температура становить не більше 25 градусів.

Основні рухи:Погладжування рук і ніг;Розтирання стоп;Згинання і розгинання пальців ніг;Погладжування живота і спини. Шкіру погладжують від периферії до центру, від пальчиків до шиї та від п’ят до попи. Бажано уникати області правого підребер’я;Розминання ніг;Поплескування сідниць;Вібрація.

Особливу увагу треба приділяти стопам і м’язам, несучим навантаження при прямоходінні. Поступово вправи необхідно ускладнювати та збільшувати час проведення самого масажу. Рухи мають бути обережними та не доставляти немовляті дискомфорту. Не треба торкатися статевих органів. Досвідчений масажист обов’язково порозмовляє з немовлям, щоб він звик до невідомої людини. На витратних матеріалах не бажано економити, а перед і після масажу треба мити руки.

Масаж буває:

Профілактичний (Призначають практично всім немовлятам. Такий масаж не важкий, тому його можна провести самостійно)Лікувальний і лікувально-профілактичний (Проводять професійні масажисти для полегшення проблем малюка зі здоров’ям)дитячий масаж у ТернополіЯк робити масаж дитині на ніжки

Масаж ніг дітям роблять при:

Плоскостопості;Гіпертонусі м’язів;Патологіях опорно-рухової системи;Для профілактики захворювань.

Масаж починають зі стопи немовляти. Первісно погладжують ніжку в області гомілковостопного суглоба, а потім не поспішаючи переходять до пальчиків. Кожному треба приділити увагу. Можна погладжувати стопу, неначе малюєте цифру вісім. Такий масаж рекомендують проводити кожного дня, якщо немає протипоказань від лікаря.

Внутрішню сторону стегна краще не зачіпляти. Коли дитині виповнилося 5-6 місяців, можна починати виконувати розминання і валяння. Для покращення кровообігу до 7 місяців можете злегка пощипувати ніжки.

У малят дуже гнучкі і м’які суглоби та зв’язки. При будь-яких захворюваннях опорно-рухової системи немовлята легше піддаються лікуванню. При клишоногості треба робити масажні рухи, що діють на підошву і сприяють активному згинанню ступень. Класичний дитячий масаж має бути інтенсивним.

Коли дитина підростає не варто припиняти робити масаж дитині. Малятам після року масаж допоможе підвищити імунітет і покращити обмін речовин. Щоденний масаж і вітаміни допоможуть запобігти виникненню рахіту і викривлення ніг.