Загрузка...

Наслідки після склеротерапії

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/склеротер_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258843.jpeg

Наслідки після склеротерапії

Якщо під час процедури склерозуючий препарат введений точно в вену, то виникнення ускладнень малоймовірно. Проте існує суто індивідуальна реакція на втручання, яка може супроводжуватися:

Болем, такі відчуття не є рідкістю та з’являються частіше вночі, коли пацієнт знаходиться в стані спокою. Активна ходьба та анальгетики допомагають подолати біль.Набряком, що є проявом занадто високої концентрації склерозанту або наслідком некоректного використання компресійної білизни. Такі набряки не потребують лікування.Гіперпігментацією (потемнінням шкіри), що зустрічається у 30% хворих протягом першого тижня після процедури. Проявом є темно-коричневе забарвлення шкіри над ураженою судиною. Гіперпігментація тримається рік, після чого регресує (зникає).Виразками та рубцями – ускладненнями, що викликає позасудинне введення склерозанту (під шкіру). Виразки, як правило, безболісні та зникають протягом декількох тижнів за допомогою накладання сухої пов’язки. Рубці вимагають додаткового спеціального лікування.

Зверніть увагу! Накопичення склерозанту під шкірою може викликати некроз.

Парестезією – онімінням шкіри в області проведення склеротерапії, причиною якого є вплив препарату на поверхневий нерв. Лікування не потребує, самостійно зникає протягом декількох місяців.Алергією, причиною чого є індивідуальна непереносимість склерозанту. Може спостерігатися місцева реакція (свербіж, почервоніння шкіри), рідко – втрата свідомості, анафілактичний шок. Тому при проведенні склеротерапії необхідний ретельний попередній анамнез, в тому числі алергологічний.

Важкими (проте рідкісними) ускладненнями склеротерапії є судинні хвороби, серед яких:

Тромбофлебіт поверхневих вен – ускладнення, викликане некоректним накладенням компресійної пов’язки або неправильним носінням останньої (коли бандаж скочується, утворюючи гострий край, що травмує поверхневі вени).Тромбофлебіт глибоких вен – досить рідкісне ускладнення, що зустрічається частіше у пацієнтів, які в минулому вже переносили тромбоз глибоких вен.Вторинні телеангіоектазії («судинні зірочки») – досить часте ускладнення (приблизно 15% від загальної кількості), що виявляється у вигляді тонких внутрішньошкірних судин червоного кольору (телеангіоектазій). Частіше телеангіоектазії самостійно зникають протягом декількох місяців після процедури.Відгуки пацієнтів після склеротерапіїВідгуки пацієнтів після склеротерапії

Звичайна склеротерапія:Ганна: «У нашій родині варикоз – захворювання спадкове. Я знала, що можу зіткнутися з нею і уважно стежила за ногами. І все одно розпухлі вени на нозі стали для мене несподіванкою. Склеротерапія – дуже ефективна і зручна процедура. Єдиний недолік – дорого. Зате, якщо виконувати рекомендації лікарів, повторів варикозу не буде».

Мінісклеротерапія судинних зірочок:Олеся: «З жахом помітила у себе дрібні судинні зірочки. Начебто, нічого страшного, але некрасиво, спідницю вже не одягнеш. Звернулася до лікаря, а той порадив зробити мікросклеротерапію. Я довго сумнівалася, а раптом щось не так піде? Однак лікар мене умовив, сказав, що не можна запускати. Процедура мене порадувала, практично відразу став помітним результат. Та й реабілітація досить швидка».

Пінна склеротерапія:Ірина: «До лікаря я потрапила вже з досить великою розширеною веною. Я думала, що склеротерапія мені вже не підійде. Флеболог запропонував новий варіант – пінну склеротерапію. Розповів, що піна справляється з тим, з чим не справляється рідкий препарат. Це якесь диво. Знадобилося лише дві процедури – і результат просто відмінний».

Скільки коштує склеротерапія?Склеротерапія однієї зони рідким склерозантом буде коштувати біля 1-ї тисячі гривень. Пінна склеротерапія (1-ї зони), як правило, дещо дорожча за звичайне склерозування.Склеротерапія вен нижньої кінцівки для 1 ноги (з використанням компресійних панчох) коштує в середньому 5-6 тисяч гривень.