Загрузка...

Простатит та аденома простати

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/простати_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258704.jpg

Простатит

Простатит – запалення передміхурової залози. Власне, головна відмінність вже названа.Процес запалення в медицині визначається п’ятьма симптомами:

Набряклість;Біль;Почервоніння;Місцеве підвищення температури тіла;Порушення функції.

П’ять ознак, що наведені вище відносяться до всіх запальних процесів, що виникають в нашому організмі. Виходячи з цього, лікар призначає лікування запалення та його першопричини окремо.Сиптоми і лікування простатитуСимптоматика та діагностика 

Як і з будь-яким захворюванням, симптоми простатиту залежать від фази протікання запального процесу.

Стадія катарального простатиту – хворі скаржаться на болісне, утруднене сечовипускання;Стадія фолікулярного простатиту – біль стає інтенсивнішою, виникає часткова затримка сечі, піднімається загальна температура тіла;Стадія паренхіматозного простатиту – характеризується яскраво вираженим інтоксикаційним синдромом та гострою затримкою сечі.

Причини виникнення

переохолодження;малорухливий спосіб життя;порушений ритм статевого життя;супутні венеричні захворювання (підвищують ризик захворіти на простатит);закрепи.

Лікування простатиту

Лікування простатиту напряму залежить від протікання процесу. Якщо у хворого діагностували неускладнений простатит лікування проходить за наступною схемою:

Антибактеріальна терапія:Антибіотики;Хіміотерапевтичні протимікробні засоби;Сульфаніламідні препарати.Дезінтоксикаційна терапія:Застосування сорбентів (сорбілакт, реосорбілакт).Десенсибілізуюча терапія (препарати: кальцію хлорид, димедрол).Загальнозміцнювальна терапія (імуномодулятори, вітаміни).

Якщо ж має місце ускладнений, гнійний простатит лікування полягає в дренуванні гною та антибактеріальній терапії.Простатит викликає грізне ускладнення – гостру затримку сечі. Гостра затримка сечі – неможливість сечовипускання при повному сечовому міхурі. В такому випадку виконують катетеризацію.

Аденома простати Аденома передміхурової залози

Аденома – це доброякісне новоутворення передміхурової залози. Одне з найпоширеніших “чоловічих” захворювань.Симптоматика:поліурія – часте, надмірне сечовипускання;часті позиви до сечовипускання;капання сечі після завершення акту сечовипускання

Причини виникнення

На даному етапі медицині достеменно невідомі точні причини виникнення доброякісних та злоякісних пухлин. Але медики виділяють причини, які можуть призвести до аденоми передміхурової залози.

вік – спостерігається чітка закономірність – захворюваність на аденому простати збільшується після 50-ти років;спадковість – схильність до виникнення новоутворень передається спадково;перенесені венеричні захворювання – деколи можуть стати поштовхом до розвитку аденоми.

Лікування аденоми простати

Оскільки аденома передміхурової залози відноситься до доброякісних новоутворень, основний метод лікування – хірургічний. Виконується специфічна операція – одномоментне видалення пухлини.

Але до виконання операції можуть бути протипокази. Наприклад, цукровий діабет, варикозна хвороба, тромбофлебіти, порушення зсідання крові та ряд інших захворювань. 

Різниця між простатитом і аденомою простати

Отож, можемо зробити висновки. Головна різниця між простатитом та аденомою полягає в природі самих захворювань. Простатит – це запалення передміхурової залози, яке підлягає здебільшого медикаментозному лікуванню. Аденома простати – це доброякісне новоутворення, основним методом лікування якого є операція.