Загрузка...

Як готуватись до здачі аналізів та що означають основні показники?

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/анв_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258824.jpeg

Лабораторне дослідження крові: взяття крові на лабораторний аналіз

Лабораторна діагностика починається із взяття крові на аналіз. В залежності від призначення спеціаліста, пацієнт може пройти різні види досліджень:

Загальний аналіз кровіЦе базове обстеження, яке інформує про стан організму. Його результати можуть змінюватися в залежності від різних факторів, в тому числі і на фоні медикаментозної терапії. Саме з призначення загального аналізу крові починається лікування практично будь якого захворювання. Розшифровка результатів скринінгу дає можливість спеціалісту обрати для пацієнта правильну тактику лікування.

  • Які показники оцінюються?еритроцити — відповідають за транспортування кисню до кожної клітинки в організмі;ШОЕ — за швидкістю осідання еритроцитів можна зрозуміти про наявність запальних процесів;лейкоцити — білі кров’яні тільця, які першими реагують на появу збудників різноманітних захворювань;тромбоцити — розкажуть про швидкість згортання крові.

Про наявність в організмі алергенів чи ураження глистами може сигналізувати підвищена кількість еозинофілів.

Для того, щоб ЗАК був інформативним, пацієнту необхідно дотриматися певних правил перед його здачею:

не вживати їжі за 12 годин до дослідження;не палити бодай годину перед відвідинами лабораторії;не здавати кров одразу після рентгенологічних досліджень, масажів, фізіопроцедур та УЗД;не вживати ліків до обстеження. Якщо проводилась медикаментозна терапія, про це слід повідомити лікаря. А для контролю аналіз повторити через 2-3 тижні після закінчення лікування.

  • Здати аналізи в тернополіБіохімічний аналізНа відміну від загального аналізу крові, біохімічний сигналізує про те, як працюють окремі органи; як відбувається метаболізм і чи є потреба в додаткових мікроелементах.Що при цьому оцінюється?Рівень глюкози як маркер цукрового діабету;Білірубін — розкаже про стан печінки та жовчного міхура, а також інформує про особливий вид анемії;АсАТ — фермент, який відображає роботу печінки та серця;АлАТ — розповість про стан печінки;Холестерин, ліпопротеїни, тригліцериди — інформують про ліпідний обмін;Загальний білок, альбумін — вкажуть на порушення в роботі нирок.

Правила здачі крові на біохімію такі ж, як і при ЗАК: не вживати алкоголь за добу; їжу — за 12 годин; не палити; уникати емоційних і фізичних навантажень.

Гормональні дослідження

Аналіз крові на гормони допомагає гінекологам та ендокринологам вчасно виявити порушення в роботі репродуктивних органів та ендокринної системи. Його призначають при збоях у функціонуванні щитовидної залози; підозрі на цукровий діабет; полікістозах яйників; новоутвореннях в матці; безплідді; порушеннях менструального циклу; ожирінні.Аналіз на гормони здається натще, в ранковий час. За 12 годин виключається прийом їжі. Також рекомендовано зменшити кількість вжитої рідини.

Існують певні правила і щодо періоду здачі крові для дослідження на певні гормони. Так, наприклад, тестостерон, ФСГ, ЛГ визначаються на 6-8 день менструального циклу; прогестерон — на 22-29 (в залежності від тривалості циклу); пролактин — у будь який день.

Лабораторні аналізи у Тернополі

Переваги нашого діагностичного центру

У нашому діагностичному центрі кожен пацієнт зможе отримати якісні послуги за доступними цінами. Обстеження проводиться на високотехнологічному обладнанні, кваліфікованими спеціалістами, із застосуванням якісних реактивів.

Спеціалісти медичного центру «ВІАСАН» використовують автоматизовані аналізатори, що дають змогу отримати максимально достовірні результати.Опрацювання узятого біоматеріалу відбувається на місці, що знижує можливість навіть мінімальної похибки.Високоточне обладнання дозволяє оцінити стан здоров’я організму при умові забору невеликої кількості крові.Наші лаборанти використовують лише одноразові матеріали від відомих світових виробників.Широкий перелік аналізів виконується протягом одного дня.Результати обстежень пацієнт може отримати на власну електронну скриньку.