Також застосовується консервативне лікування, але більше у якості допоміжного. Окремо від хірургічного втручання, медикаменти мають ефективність лише на початкових стадіях захворювання. Вони можуть бути тимачасовим лікуванням при наявності протипоказів, які унеможливлюють операцію.Хірургічне лікування варикозної хвороби, в свою чергу, поділяється на такі методи:
класична флебектомія;мініфлебектомія;видалення вени за допомогою лазера (ЕВЛК);комбінація декількох методів лікування.
Лазерні технології в лікуванні варикозної хвороби
Сучасна медицина поширено використовує лазерні методики. Маніпуляції та оперативні втручання за допомогою лазера є у кожній медичній галузі. Цей метод має важливу перевагу над звичайним втручанням. Користуючись лазером, хірург може чітко контролювати глибину втручання, силу дії лазера, локалізацію його впливу на тканини. Це робить втручання більш безпечним для пацієнта та комфортним для спеціаліста.
В хірургії варикозної хвороби застосовуються методи ЕВЛК (EVLT). Вони передбачають внутрішньосудинну лазерну коагуляцію. Ендовазальний лазер діє всередині судини та є сучасним способом лікування варикозу. Дія лазерного проміння – це ендовенозна процедура, тобто відбувається у просвіті вени. Вона є проміжною між операцією та нехірургічними методиками.
На сьогодні це – «золотий стандарт» в лікуванні, який використовується провідними спеціалістами у багатьох медичних закладах. Це альтернатива оперативному втручанню, яке має більше ризиків та ускладнень.
За допомогою лазера лікар впливає на внутрішню стінку венозної судини (ендотелій). Термічна дія призводить до коагуляції – закриття просвіту судини. Разом з цим, на оточуючі тканини вплив не чиниться.
В чому полягають переваги лазерного лікування варикозу?
Перш за все, це – малотравматичний метод, який є ощадливим для пацієнта. Раніше, лікування варикозу вимагало багато часу та ресурсів. За допомогою лазеру, лікування стало справою одного дня. Після процедури пацієнт може самостійно піти до дому.
Лікування має безпечні для пацієнта параметри. Лікар контролює вплив лазера, застосовує оптимальну довжину хвилі, визначає локалізацію дії променя.
Лікування не потребує наркозу. Достатньо місцевої анестезії. Це значна перевага для тих, хто має певні протипокази до застосування загального знеболення.
Процедура не має побічної дії та не викликає неприємних наслідків з боку організму. В порівнянні з класичним втручанням, лазерне видалення не призводить до появи синців, має комфортний та легкий період після операції.
Втручання не вимагає розрізів шкіри та м’яких тканин. Після нього не залишаються рубці чи пошкодження. Період відновлення нижніх кінцівок – декілька тижнів. За цей час судинна стінка відновлює свою структуру та оптимізує функції. Після відновлення пацієнт спостерігає нормальний непошкоджений вигляд ніг, без вузлів та розширених вен.
Якщо захворювання має виражений ступінь, лазерні методики можуть комбінуватись з мікрофлебектомією. Це призводить до естетичного результату, але потребує загального наркозу. Обсяг лікування має визначатись лікарем на основі отриманих результатів досліджень.
І головне – таке лікування ефективне та якісне. Пацієнт повертається до звичайного життя, улюбленої роботи та відпочинку.
Записуйтесь на консультацію до лікаря-флеболога вже сьогодні!