Завантаження...

УЗД: коли варто робити обстеження

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/IMGM5579-kopyya_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574260041.jpg

Періодичність УЗД обстежень 

При нормальному самопочутті і відсутності скарг УЗД не призначається. Людина відвідує лікаря мінімум раз на рік. Рекомендується проходити огляд у терапевта, гінеколога або уролога, стоматолога. Інші профільні фахівці приймають громадян зі скаргами на певні проблеми.


Якщо мета людини – повністю контролювати свій стан здоров’я і знизити ризики до мінімуму, можна проводити комплексне УЗД дослідження раз на рік – цього буде цілком достатньо.


Окремі процедури вивчення структури тканин призначаються при появі скарг. Наприклад, якщо відчувається сторонній предмет в горлі, турбує покашлювання, охриплість голосу, варто відправитися на діагностичне вивчення тканин цієї зони - УЗД щитоподібної залози.


Багато що залежить і від віку пацієнта. Так, після перетину сорокарічного віку ультразвукову діагностику органів черевної порожнини, сечостатевої системи, залоз внутрішньої секреції рекомендується робити раз на рік.


Не слід нехтувати профілактичним оглядом, особливо якщо раніше були зафіксовані серйозні відхилення від норми.


На що звертати увагу

Не секрет, що здорових людей майже не залишилося. Практично у всіх є проблеми. Причина цього – несвоєчасне звернення за медичною допомогою. Багатьох ускладнень і хронічних стадій захворювань вдалося б уникнути, якби люди вчасно ходили в клініку на обстеження.


На що звернути увагу, щоб залишатися здоровим?


Періодичні обстеження

Здача аналізів крові і сечі на стандартний набір біохімічних показників – перший і основний крок у визначенні стану здоров’я. Раз на рік такі аналізи потрібно здавати в будь якому випадку. Також буде потрібно пройти рентгенографію грудної клітки (раз на два роки).

УЗД необхідно робити при відхиленнях, болях тощо. Цей метод діагностики не шкодить, він абсолютно безпечний і дозволений вагітним, дітям, онкохворим.


Своєчасне звернення за медичною допомогою

Якщо з’являються симптоми захворювань, звернутися до лікаря просто необхідно. Купувати препарати, ліки, проходити курси без призначення небезпечно. Багатьох нюансів про діючі речовини і хвороби проста людина не знає, а медик обов’язково їх врахує.


Дотримання рекомендацій лікарів

Відхилятися від призначень лікарів не можна. Якщо призначено ультразвукове обстеження, прийом вітамінів, антибіотиків, інших препаратів, методів діагностики, краще зробити все так, як рекомендує фахівець.


Здоровий спосіб життя і гігієна

Краща профілактика, яка допоможе залишатися здоровим – гігієна, підтримання здорового способу життя. Відмова від вживання спиртного, куріння, здорове повноцінне харчування – важливі елементи життя людини. Коли тіло відчуває себе добре, стійкість до хвороби підвищується. Залишається тільки одне – проходити періодичні обстеження, щоб контролювати ситуацію в повній мірі.


Мінімум ризиків

Не потрібно ризикувати своїм здоров’ям. Під час активного розповсюдження респіраторних інфекцій користуйтеся захисними масками, коли виходите в громадські місця. Не торкайтеся руками слизових оболонок, мийте овочі, фрукти, перевіряйте якість продуктів, які купуєте.

Якщо ви навчитеся дотримуватися всі ці прості правила, серйозні проблеми зі здоров’ям не торкнуться вас. Будьте здорові!