Завантаження...

Види обстежень та підготовка дітей до ультразвукового дослідження

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/узд_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574260021.jpeg

Ультразвукове дослідження новонароджених та немовлят


Медичний центр «ВІАСАН» допоможе оцінити загальний стан, вчасно виявити будь які відхилення від вікової норми та вберегти вашу дитину від можливих проблем зі здоров’ям.


Серед специфічних дитячих обстежень:uzi-serdtsya

  • нейросонографія – ультразвукове дослідження головного мозку, яке проводиться через тім’ячко;
  • УЗД кульшових суглобів – здійснюється на предмет виявлення дисплазії (рекомендоване всім дітям віком 1,5-3 місяці, навіть при відсутності клінічних ознак);
  • УЗД вилочкової залози (тимуса) – розміри даної залози дозволяють визначити імунну систему дитини, на скільки вона схильна до різних захворювань.


Вищезгадані види обстежень, а також, ультразвукове дослідження щитовидної залози, серця, суглобів, м’яких тканин, лімфатичних вузлів, слинних залоз – не потребують попередньої підготовки.


Пам’ятайте, гігієнічний догляд та зручний одяг, який забезпечує вільний доступ до досліджуваної ділянки – основні складові будь якого обстеження.   


Шкідливість УЗД


Ультразвукове дослідження (УЗД) – один з найсучасніших безпечних та інформативних методів оцінки стану здоров’я вашої дитини.


Медичний центр «ВІАСАН», заради безпеки своїх пацієнтів, дотримується ключових принципів безпечного використання ультразвуку. Таким чином, метою обстеження є підтвердження або встановлення діагнозу. Кожен спеціаліст, який використовує дане обладнання, володіє ним в досконалості, готовий надати якісну діагностичну інформацію за мінімальний проміжок часу.


<< Читайте детальніше про УЗД у медичному центрі “Віасан”


Підготовка дитини до окремих видів УЗД


Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини* проводиться натщесерце. Щоб вашій дитині не довелось голодувати надто довго, запис здійснюється з 9:00. Також, потрібно позбутись від газів в кишечнику, які погіршують загальну візуалізацію. За 3-4 дні до прийому варто виключити із раціону продукти, які провокують надмірне газоутворення.


Ультразвукове дослідження нирок*. При нормальній вазі, підготовка не потрібна, а при надмірній – правила аналогічні правилам підготовки до УЗД органів черевної порожнини.


Ультразвукове дослідження наднирників*. Проводиться натщесерце. Також, за 3 дні до призначеного обстеження рекомендована безшлакова дієта.


* – для немовлят обстеження здійснюється через 3-3,5 години після останнього годування.

УЗД в Тернополі

УЗД органів малого тазу для дівчаток


Дане обстеження виконується при наповненому сечовому міхурі. Рекомендується за 30-40** хвилин до прийому запропонувати дитині 200-800 мл негазованої води. Бажано, щоб на момент проведення обстеження пацієнт відчував позиви до сечовипускання.


** – для немовлят, достатньо запропонувати рідину за 15-20 хвилин до обстеження.


Ультразвукове дослідження малого тазу у хлопчиків


Дане дослідження також виконується при наповненому сечовому міхурі, підготовка здійснюється за тією ж схемою, що і для дівчаток.