Loading...

Лікування ерозії шийки матки радіохвильовим методом

Blog
https://viasan.ua/uploads/images/прп_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258778.jpg

Симптоми та причини виникнення ерозії шийки матки

Якщо раніше під «ерозією» розумілася будь яка червона ділянка на шийці матки, то в епоху кольпоскопів та сучасних методів діагностики, ця патологія визначається як відторгнення епітелію внаслідок запальних інфекційних процесів чи травматизації. У місці пошкодження шийка матки має виражений червоний колір та рихлу структуру; інколи може кровоточити сама по собі чи після статевого акту.

Лікування ерозії у ТернополіПричинами ерозії можуть бути:

інфекційні захворювання, в тому числі і ті, що передаються статевим шляхом;механічні пошкодження внаслідок травм під час пологів, чисток; через необережне введення тампонів чи при спринцюванні. Також однією із частих причин ерозії являються внутрішньоматкові контрацептиви (спіралі), які своїми «вусиками» постійно здійснюють «тертя» в області зіву шийки матки;хімічні пошкодження при використанні сперміцидів, специфічних лікарських препаратів;гормональні порушення;хронічні захворювання, включаючи цукровий діабет.

Неускладнена ерозія практично завжди протікає безсимптомно. Про свій діагноз жінка дізнається лише під час чергового візиту до гінеколога, який на крісельному огляді бачить шийку матки в дзеркалах, а також додатково використовує кольпоскоп. Але якщо ерозія супроводжується інфекційним ураженням жіночих статевих органів чи запальними процесами, то жінка може спостерігати:

незвичні виділення, в тому числі кров’янистого характеру;дискомфорт під час статевого акту;больові відчуття внизу живота чи в поперековій зоні;часте сечовипускання.

Симптоматика ерозії найчастіше викликана тим, що більше ніж в 67% випадків патологія супроводжується запальними процесами сечостатевої сфери. Причому половина діагнозів зумовлена наявністю патогенної флори, яка передається статевим шляхом.

Як діагностується ерозія? Якщо спеціаліст бачить насторожуючі симптоми, він призначає пацієнтці пройти ряд обстежень:

взяти мазок з шийки матки на цитологію та флору;оглянути шийку за допомогою кольпоскопу;пройти обстеження на ТОРЧ-інфекції.

Якщо гінеколог вважає, що ерозія перейшла у важку дисплазію — направити на діагностичну біопсію з подальшим гістологічним обстеженням узятого матеріалу. В окремих випадках за показами може бути рекомендовано здати кров на встановлення гормонального та імунного статусу організму.

Ерозія шийки матки, лікування в ТернополіЯк лікувати ерозію шийки матки?

Вибір способу лікування залежить від стану ерозії та наявності супутніх патологій. Спеціалісти застосовують:

хімічну коагуляцію — на шийку наносять спеціальні кислоти, які «спалюють» патологічний епітелій. Недоліком цього методу може являтися утворення рубців;діатермокоаогуляцію — опік пошкодженої ділянки за допомогою електричного струму. Практично в 90% випадків після цього на шийці утворюється рубець, який ускладнює протікання пологів у майбутньому. Також цей метод супроводжується дискомфортними відчуттями для жінки як під час проведення, так і до 4 тижнів опісля;кріодеструкцію — безболісний спосіб дії на шийку матки рідким азотом. В 97% випадків ерозія виліковується. Рубців не залишається;вапоризацію — лікування ерозії за допомогою лазеру. Проводиться під місцевою анестезією; процес відновлення триває 3-4 тижні.Одним із найбільш популярних і ефективних методів лікування ерозії є радіохвильова терапія. При цьому використовується радіохвильовий ніж, під впливом якого пошкоджені клітини «випаровуються». Таке лікування безболісне; процедура триває 15 хвилин; не призводить до утворення рубців. Через місяць після втручання шийка матки повністю відновлюється. Може застосовуватися для жінок, які ще не народжували.