Loading...

Лікування варикозної хвороби в домашніх умовах

Blog
https://viasan.ua/uploads/images/8b90c3661fe05d59ade549b317402f36_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574259152.jpg

Варикозна хвороба вен нижніх кінцівок (ніг) у більшості випадків передбачає радикальне лікування, серед яких:

видалення варикозно-розширених вен хірургічним методом (класична венектомія або стріпінг в поєднанні з мініфлебектомією);видалення вен методом лазерної чи радіочастотної коагуляції та склеротерапії, що визнано світовим товариством флебологів як альтернативні та менш травматичні способи радикального лікування з кращим естетичним результатом.

Профілактика варикозного розширення вен

Також, слід пам’ятати про такі методи профілактики варикозної хвороби та її ускладнень (тромбофлебіт, трофічні виразки, кровотечі з варикозних вузлів) як еластичний компресійний трикотаж

Компресійні панчохи, колготи або гольфи (згідно рекомендацій лікуючого лікаря) обов’язково слід одягати під час фізичних навантажень (заняття у спортзалі, важка фізична праця), тривалих статичних сидячих чи стоячих положень (стояча/сидяча робота, подорожі автомобілем/автобусом чи літаком), а також під час вагітності і пологів та на випадок будь який операційних втручань. Таким чином швидкість відтоку крові в нижніх кінцівках суттєво підвищується і не виникають явища венозного стазу, що в свою чергу попереджує утворення тромбів у підшкірних та глибоких венах і не дає їм патологічно розширюватись.

лікування варикозуНе забувайте про те, що малорухомий спосіб життя сприяє варикозному ураженню вен, адже, як описувалось вище, в таких випадках переважають явища венозного стазу.

Пам’ятайте, що на протязі дня в сидячому чи стоячому положенні не рекомендовано перебувати більше 5 годин. Ходьба це найкраща профілактика хронічної венозної недостатності!

Старайтеся робити щодня кількаразові прогулянки по 20-30 хв. Надзвичайно корисно займатися легким бігом, плаванням та їздою на велосипеді. У всіх цих випадках ми активуємо «м’язову помпу», яка допомагає роботі вен, покращуючи відтік крові від ніг.

Підтримуйте нормальний водний баланс організму! Це зменшує в’язкість крові, чим також попереджує підвищене згортання крові та тромбоутворення. Боріться з надмірною вагою, адже кожен зайвий кілограм тіла посилює навантаження на вашу венозну систему! Робіть контрастний душ на ноги для підвищення венозного тонусу. По можливості проводьте таку процедуру хоча б раз на день, вона суттєво полегшує важкість в ногах та знімає втому при легкій венозній недостатності.

При наявності на поверхні шкіри варикозних вузлів, уникайте травм, щоб не спричинити пошкоджень венозної стінки та кровотечі, яку потім надзвичайно важко зупинити. Травми також можуть спричинити розвиток тромбофлебіту, що в подальшому нерідко є причиною загрозливих для життя станів.

Дані рекомендації актуальні для неускладнених випадків варикозної хвороби вен ніг. При наявності трофічних змін на шкірі у вигляді:потемніння (пігментацій),екземи (мацерація/подразнення шкіри),ран (трофічні виразки),затвердіння з гіперемією (почервонінням) на нозі чи різкий набряк та біль у кінцівці, слід негайно проконсультуватись у судинного хірурга або лікаря за місцем проживання!