Як підготуватись до ультразвукового дослідження (УЗД)?
Варто зазначити, попередній гігієнічний догляд і зручний одяг, який забезпечує вільний доступ до досліджуваної ділянки – основні складові підготовки до будь якого виду обстеження.
Не потребують додаткової підготовки:
УЗД слинних залоз;УЗД щитовидної залози;УЗД серця (ЕХО-КГ);УЗД судин;УЗД молочних залоз*;УЗД суглобів;УЗД м’яких тканин;УЗД лімфатичних вузлів;УЗД нирок**;УЗД органів калитки.* – для жінок, рекомендують спланувати візит в перші 10 днів менструального циклу;** – при надлишковій вазі та підвищеному газоутворенню, підготовка аналогічна як до обстеження органів черевної порожнини.Підготовка до УЗД органів черевної порожнини (печінки, жовчного міхура, жовчних потоків, підшлункової залози, селезінки)
Ультразвукове дослідження органів черевної порожнини повинне проводитись натщесерце, тому за 8-12 годин до процедури варто утриматись від вживання їжі.
Якщо пацієнт отримує медикаментозне лікування, обов’язково повідомте про це лікаря з ультразвукової діагностики, який виконуватиме обстеження.
При надлишковому газоутворенні в кишечнику, рекомендується за 3-4 дні до обстеження виключити із свого раціону всі продукти, які провокують надмірне утворення газів (незбиране молоко; сирі овочі, багаті клітковиною; фрукти; бобові; хлібобулочні вироби; газовані напої).
При схильності організму до підвищеного газоутворення, рекомендується прийом ентеросорбентів і ферментних препаратів (активоване вугілля, мезим-форте, еспумізан).
Пам’ятайте, перед УЗД категорично не рекомендується здійснювати гастро- чи колоноскопію. Ультразвукове дослідження нирок та надниркових залоз (наднирників)
Стосовно дослідження нирок та надниркових залоз, при нормальній вазі, додаткової підготовки не потрібно. Проте, якщо у обстежуваного пацієнта надлишкова вага і підвищений рівень газоутворення, рекомендується скористатись правилами підготовки до ультразвукового дослідження органів черевної порожнини, адже надмірне скупчення газів погіршує візуалізацію потрібного нам органу чи ділянки.
Пам’ятайте, новоутворення надниркових залоз, через їх малий розмір, важко діагностуються. Саме тому спеціалісти з ультразвуку вдаються до непрямих ознак діагностики новоутворень.
УЗД органів малого тазу
Обстеження органів малого тазу проводиться трьома способами, кожен з яких має свої особливості.Трансабдомінальне дослідження (поверхневе) – проводиться спеціальним УЗ-датчиком через передню черевну стінку. За годину до назначеного обстеження необхідно випити 1-1,5 літра негазованої рідини.Трансвагінальне дослідження (внутрішнє) – проводиться жінкам з використанням спеціального вагінального датчика. Цей спосіб не вимагає спеціальної підготовки і є більш інформативним.Трансректальне дослідження (внутрішнє) – частіше проводиться чоловікам для оцінки стану репродуктивних органів і передміхурової залози. Перед процедурою рекомендується постановка очисної клізми і прийом ентеросорбентів при підвищеному газоутворенню.<< Читайте детальніше про ультразвукове дослідження у медичному центрі “Віасан”