Загрузка...

Лікування молочниці

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/53906fc75fc0cf82f4083ed3c4105999_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574260126.jpg

Лікування молочниці у жінок

З давніх часів представниці прекрасної статі намагались раз і назавжди позбутись надокучливої молочниці. Для цього використовувались різні хімічні розчини і трав’яні настої, які користуються популярністю до сьогодні. Гінекологи зазначають, що народні методи лікування молочниці можуть лише ускладнити ситуацію – хвороба переросте у хронічну форму, вилікувати яку значно складніше.

Сучасна схема лікування вагінального кандидозу передбачає прийом препаратів системної (капсул, пігулок) і місцевої дії (свічок, вагінальних таблеток, кремів, мазей та спреїв). Для найкращого результату призначається комбінована терапія. Місцеві препарати проти молочниці діють безпосередньо на вогнище хвороби, перешкоджаючи життєдіяльності і розмноженню грибів. До їх складу зазвичай входять такі антимікотичні компоненти як клотримазол, міконазол, кетоконазол, натаміцин, сертаконазол та інші. Залежно від обраного препарату і форми захворювання курс лікування триває від 1 до 14 днів.

При хронічній формі молочниці додатково призначаються медикаменти системної дії – одноразовий прийом флуконазолу чи його аналогів. Протягом лікування необхідно утримуватись від статевих контактів і ретельно дотримуватись особистої гігієни.Лікування молочниціСимптоми молочниці

Для гострої форми молочниці характерні наступні симптоми:свербіж і печіння в ділянці статевих органів;дискомфорт при статевому акті;біль при сечовипусканні;почервоніння і набряк зовнішніх статевих органів;рясні виділення білого кольору «сирної» консистенції.

Для встановлення точного діагнозу необхідно терміново відвідати гінеколога і здати аналіз на мікрофлору. Не варто займатись самолікуванням – тільки спеціаліст може визначити найбільш ефективну та безпечну схему лікування.

Ознаки та причини молочниці у жінок

Існують десятки причин, які можуть призвести до молочниці. Найпоширенішою є ослаблений імунітет, на фоні якого умовно-патогенна флора починає стрімко розмножуватись. Це може трапитись в результаті довгого прийому антибіотиків, виснажливих системних захворювань чи хвороб шлунково-кишкового тракту. Нерідко молочницю викликають систематичні спринцювання, які чимало жінок помилково вважають корисними. Насправді внаслідок спринцювань із піхви вимивається здорова мікрофлора, яка стримує розвиток грибів та оберігає від інфекцій.

Гінеколог в ТернополіХронічний кандидоз переходить у «сплячу» форму, яка може протікати майже безсимптомно. Для неї характерні такі ознаки як:набряк і почервоніння статевих органів;рясні виділення з кислуватим запахом;бактеріальний вагіноз;запалення слизової оболонки піхви;ерозія шийки матки.

Лікування кандидозного вульвовагініту

Кандидозний вульвовагініт – одна з найбільш ускладнених форм молочності. Гриби роду Candida викликають запалення слизової оболонки піхви, що спричиняє величезний дискомфорт. Для швидкого усунення проблеми потрібно якомога швидше звернуть до гінеколога і здати мазок на флору. Лікування відбувається за допомогою препаратів місцевої дії – свічок та вагінальних таблеток, при цьому зовнішні статеві органи і промежина додатково обробляються кремами чи мазями.

Під час лікування слід ретельно слідкувати за особистою гігієною, відмовитись від синтетичної нижньої білизни, вести активний спосіб життя і утримуватись від статевих контактів. Курс терапії триває від 7 до 14 днів, потребує терпіння та уважного дотримання лікарських рекомендацій.