Лікування молочниці у жінок
З давніх часів представниці прекрасної статі намагались раз і назавжди позбутись надокучливої молочниці. Для цього використовувались різні хімічні розчини і трав’яні настої, які користуються популярністю до сьогодні. Гінекологи зазначають, що народні методи лікування молочниці можуть лише ускладнити ситуацію – хвороба переросте у хронічну форму, вилікувати яку значно складніше.
Сучасна схема лікування вагінального кандидозу передбачає прийом препаратів системної (капсул, пігулок) і місцевої дії (свічок, вагінальних таблеток, кремів, мазей та спреїв). Для найкращого результату призначається комбінована терапія. Місцеві препарати проти молочниці діють безпосередньо на вогнище хвороби, перешкоджаючи життєдіяльності і розмноженню грибів. До їх складу зазвичай входять такі антимікотичні компоненти як клотримазол, міконазол, кетоконазол, натаміцин, сертаконазол та інші. Залежно від обраного препарату і форми захворювання курс лікування триває від 1 до 14 днів.
При хронічній формі молочниці додатково призначаються медикаменти системної дії – одноразовий прийом флуконазолу чи його аналогів. Протягом лікування необхідно утримуватись від статевих контактів і ретельно дотримуватись особистої гігієни.Симптоми молочниці
Для гострої форми молочниці характерні наступні симптоми:свербіж і печіння в ділянці статевих органів;дискомфорт при статевому акті;біль при сечовипусканні;почервоніння і набряк зовнішніх статевих органів;рясні виділення білого кольору «сирної» консистенції.
Для встановлення точного діагнозу необхідно терміново відвідати гінеколога і здати аналіз на мікрофлору. Не варто займатись самолікуванням – тільки спеціаліст може визначити найбільш ефективну та безпечну схему лікування.
Ознаки та причини молочниці у жінок
Існують десятки причин, які можуть призвести до молочниці. Найпоширенішою є ослаблений імунітет, на фоні якого умовно-патогенна флора починає стрімко розмножуватись. Це може трапитись в результаті довгого прийому антибіотиків, виснажливих системних захворювань чи хвороб шлунково-кишкового тракту. Нерідко молочницю викликають систематичні спринцювання, які чимало жінок помилково вважають корисними. Насправді внаслідок спринцювань із піхви вимивається здорова мікрофлора, яка стримує розвиток грибів та оберігає від інфекцій.
Хронічний кандидоз переходить у «сплячу» форму, яка може протікати майже безсимптомно. Для неї характерні такі ознаки як:набряк і почервоніння статевих органів;рясні виділення з кислуватим запахом;бактеріальний вагіноз;запалення слизової оболонки піхви;ерозія шийки матки.
Лікування кандидозного вульвовагініту
Кандидозний вульвовагініт – одна з найбільш ускладнених форм молочності. Гриби роду Candida викликають запалення слизової оболонки піхви, що спричиняє величезний дискомфорт. Для швидкого усунення проблеми потрібно якомога швидше звернуть до гінеколога і здати мазок на флору. Лікування відбувається за допомогою препаратів місцевої дії – свічок та вагінальних таблеток, при цьому зовнішні статеві органи і промежина додатково обробляються кремами чи мазями.
Під час лікування слід ретельно слідкувати за особистою гігієною, відмовитись від синтетичної нижньої білизни, вести активний спосіб життя і утримуватись від статевих контактів. Курс терапії триває від 7 до 14 днів, потребує терпіння та уважного дотримання лікарських рекомендацій.