Загрузка...

Периметрія: визначення поля зору

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/perimertiya_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258969.jpg

Сучасний автоматичний комп’ютерний периметр використовується для визначення поля зору і перевірки порогової чутливості сітківки ока. Периметр визначає простір, який бачить око людини при фіксованому погляді і нерухомій голові.

Периметрія: оцінка полів зору в ТернополіІснують світлова та кольорова периметрії, які мають різні кути полів зору в нормі. Поле зору для білого світла – найширше. В середньому, в нормі становить 55ᵒ від носа, 90ᵒ з боку скроні, 55ᵒ зверху і 60ᵒ знизу. Дані периметрії допомагають лікарю-офтальмологу визначити наявність захворювання сітківки ока і зорового нерва, зорових шляхів і зорових центрів головного мозку; локалізувати патологічний процес та його поширення. Показання для проведення комп’ютерної периметрії

Периметрія обов’язково проводиться при наступних захворюваннях:

  • ГлаукомаЗахворювання здорового нерва (неврит, травма, ішемія)Патологія сітківки (дистрофія, крововилив, відшарування)АмбліопіяГіпертонічна хворобаПухлини головного мозкуЧерепно-мозкові травмиПорушення мозкового кровообігуОцінка зору під час профілактичних оглядів (водійський тест).

В сучасних периметрах використовуються цифрові алгоритми, які дозволяють виявити будь-які зміни полів зору пацієнта. Результат тесту містить графік, який показує відхилення реальної чутливості кожної точки від типової для віку даного пацієнта. Обстеження проводиться в абсолютно темному приміщенні. Тривалість тесту 10-20 хвилин в залежності від виду периметрії.

Не займайтесь самолікуванням! Записуйтесь на консультацію до лікаря-офтальмолога у медичний центр “Віасан”.