Сучасний автоматичний комп’ютерний периметр використовується для визначення поля зору і перевірки порогової чутливості сітківки ока. Периметр визначає простір, який бачить око людини при фіксованому погляді і нерухомій голові.
Існують світлова та кольорова периметрії, які мають різні кути полів зору в нормі. Поле зору для білого світла – найширше. В середньому, в нормі становить 55ᵒ від носа, 90ᵒ з боку скроні, 55ᵒ зверху і 60ᵒ знизу. Дані периметрії допомагають лікарю-офтальмологу визначити наявність захворювання сітківки ока і зорового нерва, зорових шляхів і зорових центрів головного мозку; локалізувати патологічний процес та його поширення.
Показання для проведення комп’ютерної периметрії
Периметрія обов’язково проводиться при наступних захворюваннях:
- Глаукома
- Захворювання здорового нерва (неврит, травма, ішемія)
- Патологія сітківки (дистрофія, крововилив, відшарування)
- Амбліопія
- Гіпертонічна хвороба
- Пухлини головного мозку
- Черепно-мозкові травми
- Порушення мозкового кровообігу
- Оцінка зору під час профілактичних оглядів (водійський тест).
В сучасних периметрах використовуються цифрові алгоритми, які дозволяють виявити будь-які зміни полів зору пацієнта. Результат тесту містить графік, який показує відхилення реальної чутливості кожної точки від типової для віку даного пацієнта. Обстеження проводиться в абсолютно темному приміщенні. Тривалість тесту 10-20 хвилин в залежності від виду периметрії.
Не займайтесь самолікуванням! Записуйтесь на консультацію до лікаря-офтальмолога у медичний центр “Віасан”.