Завантаження...

Лікування циститу у жінок

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/8_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258620.jpg

Медичні препарати від циститу


Ефективне лікування циститу націлене на знешкодження інфекційного збудника. Антибактеріальна терапія включає прийом антибіотиків, які допомагають усунути причину хвороби і запобігають подальшому росту патогенної мікрофлори. Одразу ж після виникнення перших симптомів необхідно звернутися до лікаря. Встановити точний діагноз може тільки спеціаліст після отримання результатів аналізів. В жодному випадку не можна займатись самолікуванням – використання домашніх методів призводить до виникнення хронічної форми захворювання, яка значно важче піддається лікуванню.


Стандартна схема терапії включає такі антибактеріальні медикаменти як:

  • Фурагін;
  • Фосфоміцин;
  • Фурадонін;
  • препарати фторхінолонової групи.


Курс лікування гострого циститу триває 5-7 днів. Продовжувати вживати ліки необхідно навіть після зникнення всіх симптомів. Також рекомендується пити багато води (не менше 2-х літрів на добу) і дотримуватись постільного режиму. Варто відмовитись від кави, міцного чорного чаю і інших напоїв, що містять кофеїн. Це стосується і надмірного споживання солі, яка затримує рідину в організмі, перешкоджаючи його очищенню. Протягом лікування необхідно ретельно дотримуватись особистої гігієни.

лікування циститу у жінок

Як вилікувати хронічний цистит


Цистит – захворювання, яке за сприятливих умов швидко переходить у хронічну форму. Причиною зазвичай є недостатнє лікування або його відсутність. Спровокувати хронічний цистит також можуть такі чинники, як переохолодження організму, ослаблений імунітет, недотримання правил особистої гігієни, незахищений статевий акт, постійні стреси та інші. Ефективне лікування полягає у комплексному підході, який обов’язково включає прийом антибіотиків, вітамінів та препаратів для укріплення імунітету.


Позбутись хронічного циститу можна, звернувшись до лікаря. Фахівець візьме мазок на мікрофлору і визначить чутливість інфекції до різних видів антимікробних препаратів. Додатково здійснюється місцеве лікування безпосередньо у вогнищі хвороби. На період лікування потрібно відмовитись від статевого життя і вживати багато води.


Причини та симптоми виникнення циститу


Основною причиною виникнення циститу є бактеріальна інфекція – як правило, кишкова паличка або стафілокок. Розвивається захворювання на фоні ослабленого імунітету внаслідок тривалого лікування антибіотиками, системних патологій, переохолодження, менопаузи чи стресових станів. Ці та інші чинники призводять до зниження опорних функцій слизової оболонки сечового міхура.


Цистит проявляється гостро – не помітити його неможливо. Серед основних симптомів:

  • ріжучий біль внизу живота;
  • часті позиви в туалет;
  • біль при сечовипусканні;
  • кров’янисті домішки в сечі;
  • дискомфорт під час статевого акту;
  • нетримання сечі.


Неприємні симптоми починаються зненацька і тривають протягом довгого часу. При відсутності лікування їх інтенсивність може притупитись, і, як наслідок розвивається хронічна форма захворювання. Больовий синдром минає вже після першої таблетки антибактеріального препарату, але повноцінне лікування має тривати 5-7 днів.


Як вилікувати хронічний цистит