Завантаження...

Моніторинг ЕКГ за Холтером

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/Kardiologiya-bolnitsa-Rossiya_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574259034.jpg

Моніторинг ЕКГ за Холтером


Одним з найбільш поширених і доступних методів інструментальної діагностики порушень ритму, порушень провідності серця, виявлення прихованих форм ішемії міокарду, а також оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань є Холтерівський моніторинг електрокардіограми (ХМ ЕКГ).


Тривалий моніторинг ЕКГ дозволяє:

  • оцінити зв’язок аритмій, синкопальних станів та клінічної симптоматики;
  • виявити минущі порушення ритму;Ехо серця за Холтером
  • зареєструвати початок і кінець пароксизмів;
  • здійснити кількісну та якісну оцінку аритмій;
  • встановити залежність виникнення аритмій від недостатності коронарного кровопостачання;
  • оцінити ефективність та безпеку медикаментозного лікування аритмій;
  • оцінити функціонування імплантованих пристроїв.

Система ХМ ЕКГ складається з реєстратора, відтворюючого та аналізуючого пристроїв. Реєстратор прикріплюється до тіла обстежуваного на весь період моніторингу і живиться енергією звичайних батерей. У реєстраторі міститься зйомний носій інформації, на який здійснюється запис ЕКГ. Контакт реєстратора з тілом пацієнта забезпечується за допомогою електродів, а сам реєстратор кріпиться на пояс.


Під час добового спостереження ЕКГ пацієнти обов’язково ведуть запис всіх подій та відчуттів. Після закінчення обстеження вся інформація переноситься на комп’ютер, де відтворюється за допомогою спеціальних програм.

<< Читайте детальніше про послуги кардіолога та записуйтесь на прийом


Добовий моніторинг ЕКГ і АТ


Моніторинг артеріального тиску (АТ) і електрокардіограми (ЕКГ) – це метод, що включає визначення АТ протягом доби і, при цьому здійснює синхронну реєстрацію ЕКГ.

ЕКГ за Хотлером

Традиційно прийняте, при обстеженні пацієнта, одноразове вимірювання артеріального тиску не завжди відображає реальні його величини, не дає уяви про добову його динаміку, тому утруднюється діагностика артеріальної гіпертензії, підбір антигіпертензивних препаратів, оцінка їх ефективності і адекватність лікування.


Амбулаторне добове спостереження артеріального тиску в умовах повсякденності допомагає виключити ефект «білого халата», покращити якість діагностики, і правильно підібрати тактику лікування.


Система моніторингу ЕКГ і АТ аналогічна системі ХМ ЕКГ, додатково накладається манжета на плече обстежуваного, за допомогою якої і здійснюється вимірювання АТ. Моніторинг ЕКГ І АТ можливий як роздільний, так і комбінований.