Як відбувається склерозування?
За допомогою тонкої голки в судинний просвіт вводять спеціальний препарат. Під дією його активних компонентів відбувається пломбування хворої вени, яка потім склеюється і зникає.
Дозу препарату лікар-флеболог визначає окремо для кожного пацієнта, ураховуючи розмір і розташування ураженої ділянки. Введення склерозанту відбувається під контролем ультразвуку. Препарат потрібно ввести глибоко під вену. Його можуть використовувати у вигляді піни або розчину. У другому випадку створюється додатковий обсяг препарату, завдяки чому швидше досягається лікувальна дія. Це дозволяє отримати ефективніший результат.
Після введення склерозанта відбувається накладання спеціальної компресійної пов’язки. Її не дозволяється знімати протягом 1-2 днів. Обов’язковою умовою для успішного завершення склерозування є неспішна прогулянка впродовж 40-60 хвилин.
Склеротерапія – новітній метод лікування варикозного розширення вен
Перші згадки про введення спеціальних розчинів у судини ніг для їх закупорки з’явились ще до 19 століття. На той час медики використовували для лікування ті препарати, які були досить відомі. На початку освоєння такого методу усунення тромбофлебіту та інших уражень судин нижніх кінцівок застосовували різні кислоти. Згодом при виконанні цієї процедури стали віддавати перевагу таніну і йоду.
Показанням до призначення склеротерапії є:
- судинна сітка;
- варикозне розширення вен на нижніх кінцівках;
- судинні зірочки.
Склеротерапія застосовується як поодинокий метод в боротьбі з варикозом. Також це виступає доповненням до оперативного втручання. При магістральних формах хвороби, коли спостерігаються великі ділянки вен, уражені варикозом, кращий лікувальний ефект досягається шляхом проведення операції.
Через тиждень після венектомії існує можливість виконання склеротерапії на дрібних варикозно змінених підшкірних та варикозних венах, яких позбулися хірургічним шляхом. Склеротерапія також може бути проведена у випадку появи нових варикозних судин, що виникли у післяопераційному періоді після венектомії.
Склерозування вен і судин на ногах
Перевагою даного методу є те, що склерозування вен нижніх кінцівок практично не дає рецидивів та не вимагає зменшення фізичного навантаження від пацієнта. Перед проведенням процедури фахівці рекомендують відвідати дерматолога, гастроентеролога, андролога і терапевта.
Також треба обмежити вживання алкоголю, виключити прийом гормональних препаратів, обмежити відвідування сауни, забезпечити організм вітамінами, зокрема вітаміном С.
Склеротерапія відрізняється величезною кількістю переваг, серед яких слід відзначити:
- відсутність видимих слідів втручання;
- збереження цілісності кровоносної та лімфатичної систем організму за рахунок того, що уражені ділянки просто запаюються, а не видаляються;
- відсутність тривалої реабілітації;
- можливість поєднання склеротерапії з іншими варіантами лікування варикозу.
Однак варто зазначити, що склерозування не завжди гарантує довічне одужання. Не виключено повторне лікування у подальшому. Кращим засобом запобігти рецидиву захворювання є постійне використання спеціальних профілактичних або лікувальних колготок.