Завантаження...

Лікування простатиту

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/5_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574260103.jpeg

Але потрібно знати, що простатит викликається інфекційними збудниками, а умови навколишнього середовища лише створюють сприятливі умови для його життєдіяльності.


Як себе захистити?


Для того, щоб розуміти як ж правильно себе захищати від простатиту розберемо основні сприятливі чинники:


 • переохолодження – як уже було сказано вище, одномоментне чи постійне перебування на холоді може призводити до розвитку запалення;
 • малорухомий спосіб життя – таким чином, в групу ризику потраплять “сидячі” професії – таксисти, водії, офісні працівники та інші.
 • нестабільне статеве життя – різкі перепади в статевій активності можуть сприяти розвитку запального процесу.
 • венеричні захворювання – наявні чи вилікувані венеричні захворювання є поштовхом до розвитку простатиту.
 • імунітет – знижений рівень імунітету сприяє активному розмноженню збудника. Оскільки організм не може адекватно боротися з чужорідними агентами, мікроорганізми починають активно розмножуватись, виділяти свої продукти обміну та викликають відповідну клініку.

Сиптоми і лікування простатиту

 

Симптоми простатиту у чоловіків 


Ознаки захворювання важливо помітити одразу і не ігнорувати їх, а одразу звертатися до лікаря-уролога.

Майже всі захворювання можуть бути двох видів: гострі та хронічні. Гострі процеси без адекватного лікування можуть перетікати в хронічні. Метою будь-якого лікаря є не допустити перехід гострого процесу в хронічний.


Симптоми гострого простатиту:


 1. Больовий синдром – внаслідок запалення у хворих виникає біль, що може іррадіювати в стегно та крижі.
 2. Олігурія – зменшення кількості сечі, що виділяється за добу. В нормі в людини за добу повинно виділятись 1.5-2 літра сечі, відповідно до об’єму випитої рідини. Стан олігурії не можна ігнорувати, оскільки потім він може перейти в анурію (повне припинення виділення сечі), а пізніше в гостру затримку сечі.
 3. Синдром інтоксикації – як при будь-якому іншому запальному процесі, під час простатиту спостерігається інтоксикаційний синдром – реакція організму на чужорідні агенти. Характеризується: підвищенням температури тіла, загальною слабкістю, млявістю, швидкою втомлюваністю.


Симптоми хронічного простатиту


Хронічний простатит в більшості випадків виникає після неадекватного (чи відсутності) лікування гострої форми простатиту.


 1. Больовий синдром – при хронічному перебігу захворювання також спостерігається больовий синдром. Біль може іррадіювати в стегно та крижі.
 2. Дизурічний синдром – порушення сечовипускання. Від олігурії до гострої затримки сечі.
 3. Сексуальні порушення – в процесі тривалого інфекційного процесу можуть виникати різноманітні порушення статевої функції.


хронічний простатит


Ускладнення, які виникають при простатиті


Взагалі, різноманітні запалення (в тому числі й простатит) досить легко піддаються медикаментозному лікуванню. Захворювання можна вилікувати амбулаторно, якщо дотримуватись режиму та приймати лікування. Але, на жаль, не всі пацієнти вчасно звертаються по допомогу, а деякі після прописного курсу лікування, просто його не проходять.


Всі “нескладні” хвороби без лікування можуть призвести до ускладнень. Без адекватного лікування простатит може викликати гостру затримку сечі. Об’єктивно – у пацієнта відсутнє сечовипускання. Такий стан вимагає негайної допомоги, яка полягає в катетеризації сечового міхура.