Завантаження...

Масаж для вагітних: всі «За» і «Проти»

Блог
https://viasan.ua/uploads/images/123_hash=D41D8CD98F00B204E9800998ECF8427E_time=1574258662.jpeg

Турбота про здоров’я і хороше самопочуття майбутньої мами позитивно вплине і на малюка, тому впродовж усього терміну вагітності їй варто приділяти особливу увагу. А масаж є одним із ефективних способів розслаблення м’язів, відновлення рівноваги нервової системи, покращення кровообігу, усунення набряків та інших проблем, від яких часто страждають вагітні.

Аргументи на користь масажу для вагітних

Масаж для вагітних стане чудовим способом, щоб позбутися втоми і зайвого хвилювання, досягнути психічного балансу, розвантажити м’язи кінцівок та спини, зняти больові відчуття та попередити судинні захворювання. Він буде безпечною альтернативою для тих жінок, яким заборонено відвідувати басейн чи займатись спортом. Регулярний масаж дозволить оминути проблем із розтяжками на шкірі, а також сприятиме швидкому відновленню фізичної форми після пологів.

Масаж при вагітності: особливості процедури та протипоказання

Майбутніх мам найбільше турбує питання безпеки проведення масажу в період вагітності. І хоча заборони для такої процедури не існує, все ж є чимало факторів, які обов’язково потрібно брати до уваги.

Так, масаж для вагітних можна проводити при нормальному перебігу вагітності і за відсутності протипоказань.

З обережністю варто віднестись до процедури у випадках:

  • сильного токсикозу та наявності варикозного розширення вен;
  • при захворюваннях шкіри та серцево-судинної системи;
  • при підвищеному артеріальному тиску, ГРВІ;
  • будь яких пересторогах від лікаря-акушера-гінеколога.

Однак точно встановити доцільність і безпечність масажу може лише досвідчений масажист в ході індивідуальної бесіди з пацієнтом. Тому здоров’я жінки та її малюка варто довірити кращим фахівцям в своїй галузі, яких об'єднав багатопрофільний медичний центр «Віасан».

Бажаючи потішити себе приємною процедурою, вагітна жінка повинна звернутись лише до хорошого спеціаліста. Перевагами приватного закладу в такій ситуації стануть максимально комфортні умови для кожного пацієнта, повна зосередженість масажиста на потребах та побажаннях жінки, індивідуальний підхід з урахуванням особливостей організму та перебігу вагітності. Лише за таких умов масаж принесе користь і задоволення мамі та її малюку.