Завантаження...
Послуги та ціни
Лікування катаракти

Лікування катаракти в Тернополі

Катаракта – це захворювання очей, за якого формується часткове або повне помутніння кришталика. Найчастіше причиною такої патології є вікові зміни, що призводять до руйнування білка, через що сам кришталик втрачає свою прозорість. На прийом до лікаря з підозрою на катаракту варто йти вже при перших проявах таких симптомів:

 • погіршення зору;
 • розпливчастість зображення;
 • зміна кольору зіниці ока;
 • зміна рівня світлочутливості (збільшення або зменшення);
 • труднощі при підборі окулярів та необхідність їх частої заміни.

Однак сучасна медицина не знає методів ефективного медикаментозного лікування катаракти. Позбавитися цього захворювання можна лише хірургічно.

лікування катаракти тернопіль

Особливості оперативного втручання при катаракті

Суть хірургічного лікування катаракти полягає в повному видаленні ураженого кришталика і заміні його на інтраокулярну лінзу – штучний кришталик. Проводити таку операцію краще на ранніх стадіях катаракти, адже на вже запущених етапах можуть виникнути певні ускладнення. Тому дуже важливо своєчасно пройти необхідну діагностику і розпочати лікування.

А безпосередньо перед оперативним втручанням пацієнт повинен пройти низку досліджень, серед яких:

 • загальний аналіз крові та сечі;
 • загальний аналіз на цукор;
 • кардіограма;
 • флюорографія.

Окрім того, необхідно надати висновок від терапевта або сімейного лікаря, стоматолога, отоларинголога, а для пацієнтів, які хворіють на цукровий діабет, – від ендокринолога. Виключаються також важкі фізичні навантаження, уживання алкоголю та прийом антикоагулянтів вже за кілька днів до процедури.

Як проходить операція з видалення катаракти?

Хірургічне видалення катаракти називається факоемульсифікацією. Це малоінвазивний метод, який передбачає використання мікрохірургічних пристроїв. До винайдення цього методу використовувалася екстракапсулярна екстракція, після якої на місце операції накладалися шви, а пацієнт реабілітувався протягом досить тривалого часу.

Нині ж безпосередня заміна кришталика відбувається через мікророзрізи. У мікророзріз розміром до 2 мм вводять факоголку. Вона генерує ультразвукові хвилі, які дроблять кришталик, не руйнуючи при цьому його природної капсули, й аспірують отримані частки. У збережену природну капсулу кришталика вводять імплант – штучний кришталик – гнучку лінзу, яка згодом розправляється в капсулі.

У сучасній офтальмохірургії можлива заміна кришталика на монофокальну (однофокусну) чи мультифокальну (багатофокусну) лінзу.

Монофокальні кришталики – класичні лінзи, які можуть забезпечити максимальну гостроту зору вдалечінь. Однак, наприклад, для читання пацієнту знадобляться окуляри.

Більш сучасні кришталики – багатофокусні (зазвичай мають три фокуси). Вони дають змогу позбавитися від окулярів і бачити однаково чітко і різко як на далеких, так і на близьких відстанях.

Мікророзрізи, які роблять під час факоемульсифікації, не вимагають накладення швів. Пацієнт повертається до звичного комфортного життя досить швидко. Окрім того, ризик виникнення післяопераційного астигматизму чи деформації рогівки після цієї процедури мінімальний.

Лікування катаракти в медичному центрі «Віасан»

Офтальмохірурги медичного центру «Віасан» у Тернополі – досвідчені високопрофесійні фахівці. У своїй роботі медичний центр використовує лише сучасне надточне діагностичне та хірургічне обладнання Alcon, що дає змогу лікувати катаракту амбулаторно, без болю та неприємних відчуттів для пацієнта.

Ціни
 • Факоемульсифікація катаракти з імплантацією гідрофільної ІОЛ: Hanita (Ізраїль) 14000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ІОЛ: Alcon SA (США) 16500.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ІОЛ: HOYA Nanex (Японія) 19500.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією ІОЛ: Alcon IQ (США) 21500.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією торичної ІОЛ: Alcon IQ Toric Т2/Т3 (США) 25000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією торичної ІОЛ: Alcon IQ Toric Т4 (США) 29000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією торичної ІОЛ: Alcon IQ Toric Т5/Т6/Т8/Т9 (США) 33000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної ІОЛ: Alcon PanOptix TFNT 00 (США) 45000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної ІОЛ: Alcon PanOptix TFNT 20/30 (США) 65000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної ІОЛ: Alcon PanOptix TFNT 40/50/60 (США) 75000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією мультифокальної ІОЛ: Medicontur Liberty (Швейцарія) 35000.00 грн. Оформити замовлення
  Факоемульсифікація катаракти з імплантацією торичної ІОЛ: Medicontur (Швейцарія) 45000.00 грн. Оформити замовлення
Ви обрали такі послуги:
Не вибрано жодної послуги
Лікарі
офтальмолог тернопіль
Попович Марія Ярославівна
лікар-офтальмолог вищої категорії
39
років досвіду
офтальмохірург тернопіль
Ганжа Віктор Анатолійович
лікар-офтальмолог, офтальмохірург вищої категорії
15
років досвіду