УЗД сечовидільної системи в Тернополі
УЗД сечовидільної системи — важливий та обов'язковий метод діагностики урологічних захворювань. Проводиться для оцінювання стану нирок, сечового міхура, сечоводів, уретри та простати в чоловіків. Саме в цих відділах часто виявляються конкременти, пухлини, кісти та стриктури, що призводять до гострих і хронічних порушень сечовиділення. Своєчасне виявлення хвороб видільної системи — вагомий чинник збереження здоров'я, а часом і життя пацієнта.
Пройти УЗД системи сечовиділення в Тернополі можна в медичному центрі «Віасан».
За попереднім записом.
Суть процедури
Суть методу УЗ-діагностики полягає в здатності ультразвуку проходити крізь різні тканини організму, по-різному відбиваючись від структур різної щільності. Відображення сприймаються чутливим датчиком і за допомогою спеціальної програми візуалізуються в реальному часі на екрані монітора УЗД-сканера.
Ультразвукове дослідження сечовидільної системи дозволяє:
- оцінити розміри та положення органів сечовиділення;
- виявити пухлини, кісти, звуження сечоводу й уретри;
- діагностувати інфекції та осередки запальних процесів паренхіми;
- визначити аномалії розвитку;
- встановити об'єм залишкової сечі;
- диференціювати новоутворення;
- виявити сечокам'яну хворобу;
- оцінити ефективність терапії, що проводиться.
Початок деяких урологічних захворювань (пієлонефрит, гломерулонефрит) може перебігати безсимптомно або без яскраво вираженої клініки. Діагностика зазвичай закінчується аналізом сечі та крові. До фахівця нерідко потрапляють у стані, коли вже відбулися незворотні зміни в органах. Лікування таких пацієнтів дуже складне і тривале. Тому урологи рекомендують профілактичний скринінг сечовидільної системи не рідше, ніж раз на 1,5 року. Це дасть змогу виявити хворобу на її початку й уникнути розвитку незворотних ускладнень.
Показання
УЗД сечовидільної системи призначається при:
- болях у попереку;
- прискореному сечовипусканні;
- наявності крові в сечі;
- підозрах на пухлинні утворення;
- симптомах ниркової кольки;
- запальних процесах й інфекціях;
- гострій затримці сечі;
- періодичному підвищенні тиску;
- сечокам'яній хворобі в анамнезі;
- травмах сечового міхура;
- хворобах обміну речовин (діабет, подагра);
- субфебрильній температурі протягом тривалого часу;
- відхиленні від норми в аналізах крові та сечі;
- прискореному сечовипусканні при вагітності.
Підготовка
За 2 дні до скринінгу з меню виключають продукти, що сприяють газоутворенню. Сканування проводиться при заповненому сечовому міхурі, тому за 30 хв. до сканування слід випити 1,5 л води без газу та не мочитися. Для визначення об'єму залишкової сечі під час огляду простати в чоловіків буде необхідно спорожнити сечовий міхур.
Як виконується
Пацієнт лягає на кушетку. Живіт, боки та поперек повинні бути оголеними. На шкіру наноситься гель для полегшення ковзання датчика, який рухають у проєкції органів сечовидільної системи. УЗ-хвилі, відбиваючись від нирок, сечового міхура та сусідніх органів і тканин, формують зображення на моніторі. Отримані дані заносять до протоколу дослідження, робиться висновок.
УЗД сечовивідної системи у «Віасан»: переваги
У нашому медичному центрі УЗД виконується на апараті преміум-класу Logiq P9 (General Electric). Це професійне обладнання, яке застосовується в провідних клініках США та Європи. До ваших послуг:
- ліцензований медичний центр;
- кваліфіковані діагности;
- власна лабораторія;
- якісне обслуговування.