Консультація лікаря-невропатолога в Тернополі
Неврологія – медична галузь, яка вивчає роботу, функції, патологію нервової системи людини та методи лікування неврологічних порушень. Діагностикою, лікуванням, попередженням рецидивів та профілактикою захворювань нервової системи займається лікар-невролог.
До найпоширеніших хвороб в Україні належать неврологічні, частота виникнення яких, на жаль, значно зросла в останні роки. У 2014 році в Україні зареєстровано понад 5 млн осіб з неврологічними захворюваннями, тобто понад 10% населення країни. За 7 років кількість таких хворих збільшилася майже вдвічі. Слід зазначити, що така тенденція спостерігається в усьому світі. Поширеність захворювань нервової системи прогресивно зростає як у розвинутих країнах, так і в тих, що розвиваються. У структурі неврологічної патології найбільш актуальними та соціально значущими є судинні захворювання головного мозку, інфекційні та демієлінізуючі ураження нервової системи (зокрема, розсіяний склероз), захворювання периферичної нервової системи та інші.
Коли час звертатися до лікаря-невролога?
«Підступність» неврологічної патології в тому, що іноді її симптоматика схожа на прояви інших захворювань. Найбільш частими приводами для звернення до невропатолога є головний біль, болі в спині та невралгії. Однак необхідно також записатися на прийом до лікаря при появі таких симптомів:
- запаморочення;
- шум у вухах;
- двоїння в очах;
- погіршення пам’яті та концентрації уваги;
- порушення мови і/або ковтання;
- слабкість у руці і/або нозі;
- порушення координації рухів;
- коливання артеріального тиску;
- судоми;
- порушення сну;
- больові відчуття в шийному, грудному, поперековому чи крижовому відділі хребта;
- тремтіння чи оніміння кінцівок;
- тахікардія, відчуття нестачі повітря;
- швидка втомлюваність, підвищена дратівливість, емоційна лабільність;
- атаки паніки.
Профілактичні огляди невропатолога рекомендовані при малорухомому способі життя, сидячій роботі та важкій фізичній праці.
Як відбувається діагностика та лікування неврологічних захворювань?
Поспілкувавшись із пацієнтом і вислухавши скарги та симптоми, невролог проводить огляд за допомогою спеціальних неврологічних тестів. Вони дозволять зробити попередні висновки про роботу нервової системи: рефлекси, відповідь на подразники, чутливість, функції черепних нервів.
Для уточнення діагнозу й визначення причин виникнення неврологічної патології лікар може призначити також додаткову діагностику:
- доплерографію судин голови та шиї;
- комп’ютерну томографію (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ);
- енцефалографію, елекронейроміографію;
- електро- чи ехокардіографію та інші.
За результатами обстежень призначається індивідуальна програма лікування. Зазвичай неврологам доводиться лікувати такі захворювання та стани:
- головний біль;
- мігрень;
- невралгії;
- неврити;
- хребтові грижі;
- остеохондроз;
- деменція;
- розсіяний склероз;
- хвороба Альцгеймера;
- хвороба Паркінсона;
- біль у спині;
- міастенія;
- епілепсія;
- когнітивні розлади;
- радикулопатії;
- полінейропатії різного ґенезу тощо.
Крім того, невропатолог допомагає усунути порушення емоційної та поведінкової сфери, складає програму реабілітації після інсульту. У його компетенції також профілактика судинних захворювань нервової системи та їхніх наслідків.
У вирішенні неврологічних проблем застосовується комплексний підхід: медикаментозна терапія поєднується з лікувальною фізкультурою, фізіотерапевтичними процедурами, масажами й інноваційними методами лікування.
Деякі випадки, як-от болі в спині чи суглобах, вимагають застосування також мануальної терапії – так званого лікування руками. Ця методика одна з найдавніших у сучасній медицині. За допомогою маніпуляцій, спрямованих на певні м’язи, сегменти хребта чи суглоби, мануальний терапевт може знімати больові відчуття.
У лікуванні неврологічних захворювань та реабілітації після них ефективним є застосування ударно-хвильової терапії – апаратного методу, який полягає в точковому впливі ударної хвилі інфразвуку. Сприяє не лише зменшенню больових відчуттів, але й регенерації тканин.
Революційним методом лікування в неврології є кінезіотейпування – аплікації спеціальним еластичним пластиром, який забезпечує регуляцію скорочення м’язів, знижує больову чутливість та покращує мікроциркуляцію крові.
Неврологія «Віасан»: обирайте кращих
Досвідчені лікарі-неврологи медичного центру «Віасан», які ніколи не стоять на місці, продовжують удосконалювати свої професійні якості, підвищуючи кваліфікацію в найпрестижніших українських та європейських медичних закладах, використовуючи новітні методики діагностики, лікування та профілактики неврологічних розладів, ставлять собі за мету забезпечити пацієнту всі медичні послуги в одному місці до повного його одужання.
Індивідуальний підхід, інноваційне обладнання, висока професійність медичного персоналу, дотримання міжнародних стандартів якості надання послуг для кожного пацієнта – основна цінність медичного центру «Віасан».