Завантаження...
Послуги та ціни
Лікування глаукоми

Лікування глаукоми в Тернополі

Глаукома – назва групи захворювань, які характеризуються погіршенням чи блокуванням відтоку внутрішньоочної рідини, підвищенням внутрішньоочного тиску, що призводить до ушкодження зорового нерва. Глаукома зазвичай прогресує безболісно, а іноді й непомітно, але, якщо її не почати лікувати своєчасно, пацієнт може безповоротно осліпнути, адже через атрофію зорового нерва зорові сигнали припинять надходити до головного мозку.

лікування глаукоми тернопіль

Симптоматика розвитку глаукоми:

 • погіршення гостроти зору, яке складно відкоригувати окулярами;
 • зменшення меж зорової ділянки;
 • затуманення зору;
 • поява райдужних плям чи кіл навколо світлових об’єктів;
 • відчуття дискомфорту в оці або в обох очах.

При гострому нападі глаукоми:

 • очний біль, який супроводжується головним болем з поширенням у скроні чи лобну частину;
 • часті нудота та блювота;
 • різке зниження зору.

Лікування глаукоми в Тернополі

Основне завдання при боротьбі з глаукомою – нормалізація внутрішньоочного тиску. Сучасна медицина використовує такі напрямки лікування глаукоми:

 • медикаментозне;
 • лазерне;
 • хірургічне.

Вибір методу залежить від результатів діагностики, форми та стадії захворювання, наявності супутніх патологій.

Медикаментозне лікування

Консервативний метод лікування може призначатися на ранній стадії захворювання. Однак ефективним він виявляється не завжди, часто ситуація вимагає лазерного або хірургічного втручання.

Лазерне лікування глаукоми

Методи лікування з використанням лазера вирізняються швидкістю, високою ефективністю, безболісністю для пацієнта, малою травматичністю, відсутністю післяопераційних ускладнень. Процедури проводяться амбулаторно й не вимагають перебування хворого в стаціонарі.

Іридотомія – лазерна методика, яка передбачає створення за допомогою лазера крихітного отвору, що має сприяти додатковому відтоку внутрішньоочної рідини.

Трабекулопластика – ще один лазерний метод, який вважається стандартом у лікуванні глаукоми. Проводиться під місцевою анестезією. Його суть полягає у впливі лазерним променем на дренажну зону ока та розширенні деяких сегментів. Як наслідок, відтік внутрішньо очної рідини поліпшується, а ВОТ знижується.

Хірургічне лікування глаукоми

Оперативного втручання в лікуванні глаукоми, на жаль, не уникнути, якщо хвороба виявлена на пізній стадії. Термін відновлення після хірургічних операцій – кілька днів.

Непроникаюча глибока склеротомія – операція, яка не вимагає розтину очного яблука. У ході процедури в зовнішній оболонці ока офтальмохірург створює клапан, крізь який забезпечується відтік внутрішньоочної рідини.

При складних стадіях глаукоми застосовується імплантація. Ідеться про імплантацію клапана Ахмеда чи спеціального пристрою EX-PRESS Alcon. Останній вважається найбільш сучасним та прогресивним методом лікування цього захворювання у світі.

Лікування глаукоми в медичному центрі «Віасан»

У медичному центрі «Віасан» у Тернополі лікуванням глаукоми займаються досвідчені фахівці – професіонали в галузі офтальмології. Задля максимальної точності діагностики оснащений спеціальний кабінет з обладнанням для будь-яких необхідних обстежень. Ґрунтовні консультації, індивідуальна схема лікування, підбір оптимального методу втручання – усе в медичному центрі «Віасан» працює на максимальну ефективність для кожного пацієнта.

Ціни
 • Гіпотензивна операція при глаукомі (НГСЕ - непроникаюча глибока склеректомія) 10000.00 грн. Оформити замовлення
  Гіпотензивна операція при глаукомі (НГСЕ – непроникаюча глибока склеректомія), при виконанні ФЕК з імплантацією ІОЛ 4000.00 грн. Оформити замовлення
Ви обрали такі послуги:
Не вибрано жодної послуги
Лікарі
офтальмохірург тернопіль
Ганжа Віктор Анатолійович
лікар-офтальмолог, офтальмохірург вищої категорії
15
років досвіду
офтальмолог тернопіль
Попович Марія Ярославівна
лікар-офтальмолог вищої категорії
39
років досвіду