Завантаження...
Послуги та ціни
Видалення ліпоми

Видалення ліпоми в Тернополі

Ліпома (жировик) - доброякісна жирова пухлина, обмежена сполучнотканинною капсулою. Виникає на тлі порушення жирового обміну частіше в підшкірній пухкій жировій клітковині, рідше у внутрішніх органах (нирках, печінці, жіночих молочних залозах, заочеревинному просторі і т. ін.). Зовнішні ліпоми рухливі, безболісні та легко визначаються пальпаторно. Повільно ростуть, рідко злоякісні, зазвичай, не становлять загрози життю.

Однак можуть мати тенденцію до розростання в підлеглі структури, такі як судинно-нервові пучки, чим можуть спричинювати їх компресію і, як наслідок - порушення роботи сусідніх органів. Ліпоми можуть змінювати зовнішній вигляд людини, викликати естетичний дискомфорт. Фахівці рекомендують видаляти такі ліпоми. Сучасна хірургія пропонує широкий вибір максимально щадних методів вирішення цієї проблеми.

Ліпоми диференціюють з подібними пухлинами - атеромою, гігромою, підшкірними кістами. Лікування кожного виду має свої нюанси.

Поява будь-яких новоутворень на тілі є приводом для консультації лікаря-хірурга. Не намагайтеся ставити діагноз самостійно!

Медичний центр «Віасан», діагностика та видалення ліпом будь-якого ступеня складності.

Власна хірургія, сучасні методи, досвідчені спеціалісти. Надійно!

Види та ознаки

Ліпоми трапляються в кожної сотої людини. Вони можуть виникнути в будь-якій ділянці тіла (виняток становлять підошви та долоні). Зовнішній вигляд жировиків однаковий. Це округле вузлове утворення під шкірою, м'якої консистенції з чіткими межами (капсула). Мають схильність рецидивувати.

Невеликі одиничні жировики зазвичай не спричиняють значних незручностей. Множинні ліпоми (ліпоматоз), розлиті, великі (понад 8 см), а також локалізовані в естетично значущих місцях (обличчя, волосиста частина голови, шия, інтимна зона тощо) суттєво погіршують якість життя та мають високий ризик травм й ускладнень.

За характером капсульного вмісту виділяють кілька видів ліпом:

 • аденоліпома – складається з жирових клітин (адипоцитів) і компонентів потових залоз;
 • міоліпома – утворена жировими клітинами та м'язовими волокнами;
 • ангіоліпома – включає жирову тканину та кровоносні судини;
 • міжм'язова та внутрішньом'язова – розвивається між м'язами та м'язовими волокнами. Часто рецидивує;
 • жирова пухлина сухожильної піхви – виникає в ділянці сухожиль і суглобових оболонках;.
 • попереково-крижова (люмбосакральна ліпома) – локалізується в спинномозковому каналі біля хребців;
 • периневральна – охоплює нерви.

Видалення

Ліпоми видаляють шляхом висічення новоутворення разом з капсулою. Якісно виконана операція гарантує відсутність рецидиву. У цьому разі кваліфікація та досвід хірурга без перебільшення відіграють ключову роль. Прості невеликі поверхневі ліпоми видаляють під місцевим наркозом в амбулаторному форматі «хірургії одного дня».

Після висічення жировик вилущується разом з капсулою, ранова поверхня ушивається. Як правило, накладають косметичні шви й асептичну пов'язку, інколи на місці ліпоми встановлюють дренаж. Пацієнт отримує рекомендації, призначається контрольний огляд лікаря-хірурга, зняття швів.

Ускладнені випадки (ліпоми поблизу внутрішніх органів, нервових волокон та ін.) лікуються в умовах хірургічного стаціонару в плановому порядку після повного обстеження. Оперативний метод вибирає хірург залежно від складності оперативного втручання та багатьох інших факторів: розмірів, локалізації новоутворення, його близькості та ступеня проростання в життєво важливі органи. Зазвичай оперативне втручання виконують під загальним наркозом. Вид знечулення визначається анестезіологом, виходячи з кожного конкретного випадку.

Підготовка до операції

Просте видалення поверхневих ліпом не вимагає особливої підготовки.

В інших випадках призначаються:

 • стандартні лабораторні аналізи (загальний аналіз крові, сечі, тест на ВІЛ, сифіліс, гепатити), за показаннями коагулограма, УЗД, МРТ, ЕКГ та ін.;
 • консультація терапевта;
 • відсутність споживання їжі та рідини за 2 години до операції під місцевим наркозом та за 4 години - під загальним.

Видалення ліпом у клініці «Віасан»

 • Сучасне хірургічне відділення.
 • Повна відповідність нашої операційної стандартам JCI.
 • Дотримання норм стерильності.
 • Можливість використання малоінвазивних методів.
 • Безпечна анестезія.
 • Відмінний естетичний результат.
Лікарі
проктолог тернопіль
Марценюк Гражина Євгеніївна
лікар-хірург-проктолог
14
роки досвіду
хірург тернопіль
Старицький Роман Михайлович
лікар-хірург вищої категорії
23
роки досвіду