Консультація лікаря-флеболога в Тернополі
Флебологія – напрям медицини, який вивчає роботу вен в організмі людини, а також має на меті діагностику, лікування та профілактику захворювань венозної системи. Такі патології, згідно зі статистикою ВООЗ, псують життя 20% дорослого населення планети, незалежно від статі, з них близько 5-10% випадків мають ознаки хронічних. Ще один неприємний факт – судинні захворювання значно «помолоділи» впродовж останніх років. Тож фахівці-флебологи стають усе більш затребуваними й серед українських пацієнтів.
Коли варто звернутися до лікаря-флеболога?
При появі так званих судинних «зірочок», важкості та набряків у ногах, судом у нижніх кінцівках та помітному здутті вен потрібно розпочинати своєчасну боротьбу з імовірним захворюванням. І першим кроком має бути саме прийом флеболога.
Якщо ж скарг на стан судин та вищевказаних симптомів немає, на профілактичний огляд до лікаря все-таки варто завітати в таких випадках:
- спадкова схильність до судинних патологій;
- «стояча» чи «сидяча» робота;
- малорухомий спосіб життя;
- зайва вага;
- надмірні фізичні навантаження;
- прийом гормональних препаратів;
- вагітність;
- схильність до появи гематом;
- тютюнопаління;
- любов до високих підборів та тісних джинсів.
Адже всі ці фактори можуть впливати на здоров’я вен. Судинні патології ніг виникають тоді, коли стаються збої в роботі м’язів, від яких залежить робота венозних клапанів. А це викликає порушення кровообігу в нижніх кінцівках.
Як відбувається діагностика та лікування захворювань вен
Починається прийом лікаря-флеболога з бесіди з пацієнтом, уточнення анамнезу та візуального огляду. За необхідності можуть бути призначені також функціональні проби й ультразвукове дослідження судин нижніх кінцівок. Це може бути дуплексне УЗД – найбільш достовірний метод дослідження, який дає змогу отримати двомірні зображення вен й оцінити стан їхніх стінок, або ультразвукова доплерографія, яка полягає у визначенні швидкості венозного кровообігу та ступеня розширення й деформації стінок.
Серед захворювань, які можуть бути діагностовані флебологом:
- варикоз;
- тромбоз;
- флебопатія;
- трофічні виразки;
- хронічна венозна недостатність;
- венозні кровотечі;
- атеросклероз;
- венозні екземи;
- аневризми судин нижніх кінцівок;
- лімфедема – лімфатичні набряки.
Курс і методи лікування флеболог визначить відповідно до результатів досліджень. Це можуть бути консервативні, хірургічні або комбіновані заходи, спрямовані на усунення захворювання.
Варикозна хвороба або варикозне розширення вен нижніх кінцівок – хронічна патологія, яка є найбільш поширеною серед судинних захворювань. Характеризується стійким розширенням вен ніг у вигляді звивистості та збільшення діаметру вени. Візуально проявляється в підшкірних змієвидних венозних виступах і здуттях.
Варто наголосити на тому, що лише прийом пігулок, використання мазей чи народних методів не вилікує варикоз. Консервативні методи можуть лише на короткий термін зменшити дискомфорт від хвороби чи сповільнити її розвиток. Для лікування варикозного розширення вен повинні використовуватися прогресивні малоінвазивні методики лікування. Основними можна назвати ЕВЛК та склеротерапію.
Ендовенозна лазерна коагуляція (ЕВЛК) – це лазерна оклюзія внутрішньої стінки ураженої судини. Перевагами такої малоінвазивної операції є відсутність рецидивів хвороби, низька травматичність, відсутність рубців після процедури, мобільність пацієнта після операції й швидка реабілітація (не більше 2-3 діб). Процедура ЕВЛК займає 15-40 хвилин і виконується амбулаторно.
Такий метод показує 98% ефективність навіть тоді, коли виникли венозні трофічні виразки, викликані варикозом.
До слова, у разі трофічних виразок застосовують також компресійне лікування – використання з терапевтичною метою спеціальних компресійних засобів: бинтів та білизни.
Одним із найменш болісних, а головне ефективних методів у боротьбі з варикозом є склеротерапія. Під час процедури застосовується спеціальний препарат – склерозант, який після введення в просвіт ураженої вени буквально «склеює» стінки судини, а сама рідина надалі розсмоктується. Склеротерапію проводять під ультразвуковим контролем. Для досягнення результату потрібно кілька процедур, аби максимально вплинути на різні джерела ураження судин.
Однак склеротерапія має певні протипоказання:
- алергічні реакції на анестетик та препарати-склерозанти;
- вагітність і лактація;
- захворювання серця, печінки та нирок;
- непрохідність глибоких вен;
- цукровий діабет;
- інфекції та запалення ділянки шкіри, де має проводитися ін’єкція.
За допомогою склеротерапії можна лікувати також судинні сіточки – розширення дрібних судин шкіри. Така патологія, як правило, виникає з віком, однак не несе загрози життю пацієнта. Цю проблему називають естетичною.
Ще один метод лікування варикозного розширення вен – мініфлебектомія, або ж операція за Вараді. Другу назву процедура отримала завдяки основному інструменту, який використовується під час її проведення, – гачку Вараді. Ним через кілька майже непомітних проколів у шкірі витягують уражені ділянки вени і видаляють. Операція малоінвазивна, проходить амбулаторно, має короткий реабілітаційний період. Може бути призначена також у разі діагностування тромбофлебіту, який часто розвивається на фоні варикозу. Серйозні ж тромботичні ураження глибоких вен – тромбози – лікують, удаючись до антикоагулянтної терапії.
Мініфлебектомія має протипоказання, серед яких: легенева недостатність, вагітність та лактація, гіпертонія, шкірні запалення, ішемічна хвороба серця.
Чому варто обрати лікаря-флеболога з медичного центру «Віасан»?
Візит до флеболога медичного центру «Віасан» у Тернополі – це ефективне вирішення судинних проблем. Адже саме тут на пацієнтів очікує високий медичний сервіс, інноваційні методики діагностики та найсучасніші стандарти лікування захворювань вен нижніх кінцівок. Прийом ведуть високопрофесійні досвідчені лікарі-флебологи, які постійно вдосконалюють свої фахові знання та вміння. На базі медичного центру є можливість проводити не лише діагностику, а й малоінвазивні операції в умовах стаціонару одного дня.