Лікування захворювань сітківки ока в Тернополі
Сітківка – внутрішня оболонка ока, яка перетворює потоки світла на нервове подразнення, обробляє зоровий сигнал й у вигляді нервових імпульсів передає його зоровому нерву, який своєю чергою надсилає його у відповідні центри головного мозку. Той розшифровує ці імпульси і формує зображення, яке зрештою бачить людина. Захворювання сітківки можуть призвести до часткової або повної сліпоти людини.
Захворювання сітківки ока
Найчастіше захворювання сітківки виникають на фоні інших змін в організмі. Зазвичай проблеми починаються тоді, коли з різних причин порушується кровопостачання та трофіка сітківки. Тож факторами, які призводять до ураження сітківки, можуть бути:
- пологові травми;
- контузії чи травми;
- хронічні хвороби (гіпертонія, атеросклероз, цукровий діабет, запалення оболонки головного мозку тощо);
- стан після операцій;
- сильний стрес;
- уроджена патологія сітківки;
- наявні захворювання очей (увеїт, далекозорість, міопія та інші).
Найпоширенішими захворюванням сітківки є такі:
- периферичні та центральні дегенерації;
- вікова макулодистрофія;
- ангіопатія;
- відшарування сітківки;
- ретинопатія;
- ретиніт;
- розрив сітківки;
- діабетична ретинопатія;
- тромбоз судин сітківки.
Можливі зміни стану сітківки лікар виявляє під час комплексного огляду, після цього – призначає додаткову діагностику. Це може бути лазерна оптико-сканувальна або оптична когерентна томографія (ОКТ) чи обстеження на ретинальному ангіографі. Чим раніше буде виявлено хворобу, тим більше шансів для пацієнта зберегти здорові параметри зору.
Сучасні методи лікування захворювань сітківки ока
Обраний метод лікування залежить від стадії розвитку захворювань сітківки. На ранніх етапах хвороби можуть бути ефективними консервативні методи – медикаментозні. За результатами багатьох досліджень, високу ефективність на цих стадіях показують поживні речовини, продукти, багаті на вітаміни А, С, Е, які допомагають попередити захворювання очей. Варто також звернути увагу на препарати, які містять каротиноїди й макулярні пігменти.
При розвинених стадіях або за різкої втрати зору застосовується інтравітреальне введення лікарських препаратів безпосередньо в порожнину склоподібного тіла. Такий метод дає змогу отримати максимальну концентрацію діючої речовини в зоні патологічного процесу, забезпечуючи високоефективну, цілеспрямовану медикаментозну терапію.
Більш складні випадки вимагають лікування лазером або ж хірургічного втручання.
До ефективних методів лікування з використанням лазера належать такі:
- панретинальна лазерна коагуляція сітківки;
- фокальна обмежуюча лазеркоагуляція сітківки;
- периферична профілактична лазеркоагуляція сітківки (ППЛК).
Лікування цими методами проводиться амбулаторно, не вимагає спеціальної передопераційної підготовки пацієнта, його перебування в стаціонарі. Пацієнт повертається додому в день операції, а відновлення після неї фактично не впливає на його працездатність. Більшість із лазерних втручань можуть бути виконані в день звернення чи остаточної діагностики.
Хірургічні методи використовують тоді, коли медикаментозне й лазерне лікування безсилі, зазвичай ідеться про важкі форми захворювань сітківки ока або її відшарування. Існує декілька видів хірургічних операцій на сітківці:
- пневматична ретинопексія;
- епісклеральне пломбування;
- вітректомія.
Лікування захворювань сітківки ока в медичному центрі «Віасан»
Медичний центр «Віасан» у Тернополі пропонує весь спектр медичних послуг у лікуванні захворювань сітківки ока. Лікуванням пацієнтів опікуються досвідчені фахівці, за плечима яких велика кількість успішних операцій і прикладів врятованого зору. У своїй роботі лікарі МЦ «Віасан» керуються як багаторічними напрацюваннями сфери, так і новинками світової офтальмології, використовуючи при цьому інноваційне оснащення для діагностики та лікування.