Виношування малюка – один із найдивовижніших, проте нелегких станів майбутньої матусі. Збільшуються об’єми і вага жінки, відповідно зростає навантаження на м’язи, зв’язки, хребет, суглоби, вени. Також, сучасні представниці прекрасної статті, незалежно від вікової категорії та кількості дітей, виявляють стурбованість щодо своєї фігури, яка неминуче змінюється за час вагітності. Повністю контролювати природні фізіологічні процеси неможливо, але на щастя існує прекрасний спосіб зняття фізичного навантаження, тотальної релаксації, стабілізації психоемоційного стану – масаж для вагітних.
Позитивний вплив масажу при вагітності
За допомогою правильно підібраних технік впливу на окремі ділянки тіла знімається напруження, спазми і больові відчуття, приємна процедура сприяє покращенню настрою і самопочуття матері, водночас благополучному внутрішньоутробному розвитку дитини.
Лімфодренажний масаж, який тренує судини і покращує кровообіг – це ефективна профілактика набряків і варикозу.
Навіть короткочасна процедура масажу здатна прискорити обмінні процеси (метаболізм), що має позитивну дію на внутрішні органи, зокрема налагодженню роботи шлунково-кишкового тракту.
Масаж сприяє підвищенню захисних властивостей організму, здатності протистояти хворобам, небезпечним для плоду.
Чи показана процедура всім вагітним жінкам?
Запитання такого змісту цілком доречне на прийомі у лікаря, який веде вагітність майбутньої породіллі. Фахівець визначить необхідність і періодичність сеансів із врахуванням індивідуальних показників. На жаль, не всім вагітним жінкам показана корисна процедура, існують протипоказання:
- проблеми з виношуванням плоду (загроза викидня або передчасних пологів);
- заборона на масаж в період 1-го триместру, токсикоз;
- підвищений тиск, погане самопочуття, температура;
- інфекційні захворювання;
- хвороби (пошкодження) шкіри;
- пухлини;
- деякі хронічні захворювання внутрішніх органів.
Поради майбутнім мамам перед масажем
Перш за все, майбутня матуся повинна відповідально підійти до питання вибору майстра. Добре, якщо це досвідчений професіонал, який спеціалізується на виконанні масажів вагітним. Не буде зайвим поцікавитися освітою і наявністю відповідних сертифікатів, підготувати до консультації актуальні для вас запитання. Під час попередньої бесіди з майстром проінформуйте його про всі важливі моменти, рекомендації лікаря.
Приготуйтесь до того, що тривалість загального масажу становитиме не більше 45 (в середньому від 10 до 45) хвилин. Сеанс має проходити в теплому приміщенні. Зручна поза (лежачи, сидячи на стільці) обирається з огляду на вид масажу, термін вагітності, персональні параметри клієнтки. До процедури можна приступати лише через годину-півтора після прийому їжі. Якщо плануєте застосовувати ефірні масла, слід заздалегідь перевірити їх реакцію на шкіру, а також упевнитися в відсутності реакції на аромат засобу.
Затишна обстановка, вправні і теплі руки майстра знімуть всі больові відчуття і позбавлять напруження, для кращого ефекту після сеансу слід відпочити 10-15 хвилин.
Більш детальну інформацію можна отримати зателефонувавши до нас:
+38 (0352) 52-55-58
+38 (095) 252-55-58
+38 (097) 378-46-75
Пам’ятайте! Самолікування може бути шкідливим для Вашого здоров’я!