Завантаження...
Послуги та ціни
Лапароскопічна холецистектомія

Лапароскопічна холецистектомія в Тернополі

Лапароскопічна холецистектомія — малоінвазивна операція з видалення патологічно зміненого жовчного міхура (грушоподібного органа-резервуара для жовчі, що виробляється печінкою). У нормі жовчний міхур повинен скорочуватися після прийому їжі, а жовч по протоках надходити у 12-палу кишку для подальшої участі в травленні. З різних причин її відтік може порушуватися, призводячи до хронічного застою, запалення стінок міхура (холецистит), а згодом до утворення конкрементів (камінців).

У таких випадках діагностують жовчнокам'яну хворобу (ЖКХ), ускладненні форми якої лікуються лише оперативно. Патологічний жовчний міхур видаляють. Найкращим хірургічним рішенням є лапароскопічна холецистектомія, визнана в усьому цивілізованому світі «золотим стандартом» лікування хронічного калькульозного холециститу.

Лапароскопічна холецистектомія у «Віасані».

Європейські стандарти, хірурги експертного рівня. Сучасне обладнання. Надійність. Досвід.

Лапароскопічна холецистектомія: показання

Видалення жовчного міхура показано як при камененосінні, так і при ускладнених формах жовчнокам'яної хвороби та інших захворювань жовчного міхура і його проток. До них, зокрема, належать:

Гострий холецистит

Найпоширеніше ускладнення ЖКХ з високим ризиком розвитку небезпечних для життя станів, зокрема некрозу та перфорації стінок жовчного міхура, гнійного запалення черевної порожнини (перитоніту), внутрішньочеревний абсцесу, сепсису. Потребує термінової операції. Сигналізує нападами гострої печінкової кольки, зазвичай після прийому жирної їжі.

Хронічний калькульозний холецистит (холелітіаз)

Діагностується в 15% пацієнтів із жовчнокам'яною хворобою. Небезпечний виникненням серйозних ускладнень: закупоренням та запаленням проток, різким порушенням відтоку жовчі, що призводять до механічної жовтяниці та біліарного панкреатиту.

Симптомна жовчнокам'яна хвороба

Больовий напад жовчної кольки на тлі ЖКХ є абсолютним показанням до холецистектомії. Зволікання з операцією, що провокує повторні напади, призводить до розвитку тяжких ускладнень.

Безсимптомний холецистолітіаз

Жовчнокам'яна хвороба може довго перебігати безсимптомно (камененосіння). Камінці вже є, але про себе не дають знати. Людина може не здогадуватися про хворобу, а проблеми з травленням (гіркота в роті, метеоризм) зазвичай списувати на похибки в харчуванні. Профілактичне ультразвукове дослідження дає змогу виявити проблему на ранніх етапах її формування.

Зробити УЗД органів гепатобіліарної системи можна в медичному центрі «Віасан» за записом.

Безкам'яний холецистит

Хронічне запалення жовчного міхура без утворення каменів може спровокувати бактеріальна або паразитарна інфекція. Тривалий запальний процес призводить до деформації, розтягування стінок міхура, підвищення тиску всередині нього, спричиняє порушення скоротливої функції, застій жовчі з характерною симптоматикою. Тяжкі форми хвороби з постійними рецидивами лікують оперативно.

Поліпоз та холестероз жовчного міхура

Поліпи жовчного міхура понад 10 мм на судинній ніжці мають дуже високий (30%) відсоток злоякісності. Відкладення холестерину на стінках міхура (холестероз) має відносні показання до операції. За збереженої функції лікування зазвичай консервативне, за порушеної проводять холецистектомію.

Абсолютним показанням до холецистектомії є кальциноз стінок з огляду на високий ризик (25%) розвитку злоякісного процесу.

Симптоми гострого холециститу:

 • раптовий сильний біль у правому підребер'ї;
 • напруга та біль в абдомінальній зоні;
 • підвищення температури до 38° С;
 • нудота, блювання, відрижка, метеоризм;
 • свербіж шкіри, пожовтіння склер, шкіри;
 • розлади випорожнень (діарея або закреп);
 • загальна слабкість, астенія, дратівливість.

Підготовка до операції

Консультація хірурга, анестезіолога, лабораторне й інструментальні обстеження (УЗД, ЕГДС) та ін.

Переваги лапароскопічної холецистектомії:

 • мінімальна травма черевної стінки;
 • практично повна відсутність післяопераційного больового синдрому;
 • коротке перебування в стаціонарі (1-2 доби);
 • короткий період реабілітації;
 • низький ризик таких ускладнень, як післяопераційні грижі;
 • чудовий косметичний результат.

Хірургія «Віасан»

 • Сертифікований багатопрофільний медичний центр.
 • Сучасне ендоскопічне обладнання експерт-класу.
 • Унікальні європейські методики.
 • Кваліфіковані досвідчені фахівці.
Лікарі
проктолог тернопіль
Марценюк Гражина Євгеніївна
лікар-хірург-проктолог
14
роки досвіду
хірург тернопіль
Старицький Роман Михайлович
лікар-хірург вищої категорії
23
роки досвіду