Завантаження...
Послуги та ціни
Консультація лікаря-офтальмолога

Консультація лікаря-офтальмолога в Тернополі

Офтальмологія – напрям медицини, який вивчає анатомію та фізіологію органів зору, їхні захворювання та методи лікування й профілактики. У народі лікаря-офтальмолога називають ще окулістом.

офтальмолог тернопіль

Коли потрібно звертатися до лікаря-офтальмолога?

Необхідно відвідувати окуліста регулярно (раз на рік до 40-річного віку, двічі на рік – після його досягнення) з профілактичною метою, аби запобігти захворюванням органа зору. Багато з таких захворювань виникають саме через нехтування гігієною, тривалі навантаження на очі, перевтому, деякі можуть бути пов’язані з віковими змінами. Пацієнти, які хворіють на гіпертонію та цукровий діабет, потребують частіших оглядів. Профілактичні консультації окуліста допоможуть зберегти зір і подекуди запобігти його втраті.

Симптомами для обов’язкового звернення до офтальмолога є:

 • погіршення зору чи розпізнавання кольорів;
 • зниження яскравості зображення;
 • біль від світла;
 • печіння, подразнення, свербіння, відчуття сухості в очах;
 • «мушки», мерехтіння, спалахи, «райдуга» в очах;
 • сльозотеча;
 • гнійні виділення з очей;
 • потрапляння в око чужорідного тіла;
 • травмування ока.

Діагностика офтальмологічних захворювань

Під час консультації офтальмолог проводить комплексний огляд зорового апарату, оцінює його стан. За потреби лікар здійснює індивідуальний підбір окулярів та м’яких контактних лінз.

Можуть бути призначені додаткові дослідження.

Вимірювання внутрішньоочного тиску, або тонометрія, – обстеження, яке дає змогу на ранніх стадіях діагностувати глаукому.

Статична периметрія – метод, який дає змогу визначити світлочутливість певних ділянок сітківки й відзначається особливою точністю у виявленні дефектів поля зору. Таке обстеження призначається при захворюваннях зорового нерва та сітківки. Виконується по 15 хвилин для кожного ока, не потребує анестезії і не викликає неприємних відчуттів, але від пацієнта вимагає попередньої підготовки та високої концентрації уваги.

Оптична когерентна томографія з ангіографією – безконтактне обстеження центральної частини сітківки та зорових нервів, яке дає змогу кількісно оцінити анатомічні показники в різних структурах ока і виявити ранні порушення.

Лікування офтальмологічних захворювань

Після встановлення діагнозу окуліст визначається з лікуванням. Боротися лікарям-офтальмологам доводиться з такими хворобами:

 • кон’юнктивіт;
 • блефарит, халязіон, виворіт або заворіт повік тощо;
 • помутніння рогівки, кератит;
 • катаракта;
 • глаукома;
 • запалення або атрофія зорового нерва;
 • гострі порушення кровообігу сітківки та зорових нервів;
 • діабетична ретинопатія;
 • відшарування, дистрофія, набряк сітківки.

Це може бути консервативне лікування захворювань ока, яке зазвичай призначається при травмах, запаленнях, інфекційних захворюваннях. Полягає у використанні медикаментів: очних крапель та мазей, пігулок.

Апаратний метод призначається в разі виявлення вад зору. Апаратне лікування зору в дітей дає змогу в ранньому віці виправити чимало патологій зорового апарату.

У більш складних випадках необхідне хірургічне втручання. Наприклад, хірургічне лікування катаракти – єдина повністю реабілітуюча операція, яка уможливлює відновлення зору шляхом заміни кришталика. Сучасні хірургічні методи дають змогу оперувати катаракту максимально швидко, безпечно, малотравматично та без потреби перебування в стаціонарі.

Хірургічне лікування глаукоми може відбуватися кількома способами: за допомогою лазера або дренажної хірургії. Більш ефективний у кожному конкретному випадку визначатиме лікар, ураховуючи форму захворювання і стадію процесу.

Існують також операції, які стосуються пластичної хірургії. Наприклад, реконструктивна хірургія повік, або блефаропластика, – видалення надлишкової шкіри повік.

Чому варто обрати лікаря-офтальмолога медичного центру «Віасан»?

Офтальмологічний кабінет медичного центру «Віасан» у Тернополі обладнаний найсучаснішим та найточнішим діагностичним обладнанням для дослідження зорового апарату. Консультації проводять досвідчені лікарі-офтальмологи, саме тому візит до окуліста як маленьких, так і дорослих пацієнтів МЦ «Віасан» буде максимально комфортним, безболісним та інформативним. Адже лікар доступно пояснить результати дослідження, розповість про особливості призначеного лікування і своїми рекомендаціями допоможе уникнути ускладнень захворювання в майбутньому. 

Ціни
 • Консультація офтальмолога, первинна 500.00 грн. Оформити замовлення
  Комплексна консультація офтальмолога, з апаратним обстеженням 600.00 грн. Оформити замовлення
  Консультація офтальмолога, повторна 400.00 грн. Оформити замовлення
  Вимірювання внутрішньоочного тиску 150.00 грн. Оформити замовлення
  Статична периметрія 400.00 грн. Оформити замовлення
  Оптична когерентна томографія - 1 око, з описом 300.00 грн. Оформити замовлення
  Оптична когерентна томографія з ангіографією - 1 око, з описом 350.00 грн. Оформити замовлення
  Офтальмоскопія (огляд очного дна) 300.00 грн. Оформити замовлення
  Масаж повік 100.00 грн. Оформити замовлення
Ви обрали такі послуги:
Не вибрано жодної послуги
Лікарі
офтальмохірург тернопіль
Ганжа Віктор Анатолійович
лікар-офтальмолог, офтальмохірург вищої категорії
15
років досвіду
офтальмолог тернопіль
Попович Марія Ярославівна
лікар-офтальмолог вищої категорії
39
років досвіду