Аудіометрія в Тернополі, дорослим та дітям: медичний центр «Віасан»
Аудіометрія – функціональна діагностика гостроти слуху за допомогою приладу (аудіометра), що генерує звукові сигнали різної частоти та гучності. З високою точністю визначає поріг чутності, дає змогу діагностувати втрату слуху на ранніх етапах. Результати аудіометрії мають важливе значення для слухопротезування. Не має протипоказань, відповідає всім категоріям пацієнтів, включаючи найменших.
Раннє виявлення приглухуватості та своєчасне вжиття заходів щодо її усунення — необхідна умова адекватного розвитку мовного апарату дитини, її соціальної адаптації, поліпшення якості життя дітей і дорослих.
Ваша дитина недочуває? Погано розмовляє? Потрібен слуховий апарат?
Протестуйте слух. Зробіть аудіометрію в Тернополі в медичному центрі «Віасан».
Направлення від лікаря необов'язкове.
Суть аудіометрії
Втрата слуху — проблема, яка ускладнює людське життя. Здебільшого вона успішно вирішується слухопротезуванням. Грамотний вибір слухового апарату неможливий без визначення причини глухоти та ступеня зниження слуху. Для цього призначають аудіометрію — функціональну діагностику слуху. Залежно від звукового матеріалу та методики проведення вона буває:
- тональною;
- мовною;
- пороговою;
- надпороговою;
- ігровою та ін.
Тональна порогова аудіометрія призначається для визначення ступеня глухоти та підбору слухового апарату. Визначає пороги чутності — звуки найменшої інтенсивності, що сприймаються людським вухом на різних частотах (125 - 8000 Гц). Результатом аудіометрії є графічне зображення слухових порогів (аудіограма). Дослідження виконується за допомогою електричного генератора звуків (тонів), що подаються через повітря або кістку.
При аудіометрії визначається, як сприймаються звуки діапазону 250 - 8000 Гц. Це важливий діапазон, оскільки людське мовлення має частоту 200 Гц - 6000 Гц. Для перевірки порогів чутності в дітей вибір аудіометричної методики визначається віком дитини (поведінкова, ігрова, мовна).
При виявленні втрати слуху в дитини слухопротезування має бути виконане в максимально короткий термін. При вродженних – у перші 6 місяців. Тільки за такої умови сенсорні нервові шляхи та центри зможуть адекватно розвиватися.
Показання
Аудіометрія призначається при:
- рецидивуючих отитах у дітей та дорослих;
- захворюваннях, що супроводжуються зниженням слуху;
- порушенні мовного розвитку в дітей з 2 років;
- патології з ураженням слухових нервів або центрів головного мозку;
- травмах голови, вух, що призвели до порушення слуху;
- зниженні слуху після прийому лікарських препаратів;
- роботі в зоні підвищеного шуму та ризику розвитку профзахворювань;
- кохлеовестибулярному синдромі, хворобі Меньєра, вестибулярних порушеннях;
- доборі слухового апарату дорослим і дітям.
Підготовка
Не вимагається. Діагностику виконують після огляду отоларингологом та усунення механічних причин приглухуватості (сірчаних пробок).
Хід виконання
У спеціальному звукоізольованому кабінеті. Пацієнту надягають навушники, на які від апарата подається звуковий сигнал. У відповідь на почутий звук, випробуваний натискає кнопку повідомлення. Дані заносять у спеціальну карту з горизонтальною та вертикальною осями у вигляді кривих для кожного вуха: червона – для правого, синя – для лівого. Процедуру здійснюють при кістковому та повітряному звукопроведенні. Частота тону в герцах фіксується по горизонталі, інтенсивність у децибелах щодо норми порогів слуху — по вертикалі.
Будується графік (аудіограма), що дає змогу зробити висновок про характер і рівень порушень слуху, виявити особливості сприйняття певних частот. Повітряне проведення звуку позначається суцільною лінією, кісткове – пунктиром. Праве вухо позначається (О), ліве – (Х). Тривалість аудіометрії – 30 хвилин.
Аудіометрія у «Віасан»: переваги
- Фахівці вищої кваліфікації.
- Аудіометр ITERA OTOMETRICS (Данія) з унікальною функцією імітації слухового апарату.
- Високоточна діагностика, яка потрібна для якісного слухопротезування.