Еластографія в Тернополі: «Віасан», УЗД нового покоління
Еластографія — це сучасна методика ультразвукової діагностики, яка дозволяє встановити правильний діагноз навіть у випадках, коли інші методи безсилі. Точність сканування підтверджується числовими значеннями та кольоровою візуалізацією. Обстеження зручне для пацієнта, має широкий діапазон медичних призначень і високий відсоток клінічної достовірності. У нашому центрі ультразвукова еластографія проводиться на апараті преміум-класу Logiq P9 від General Electric.
УЗД нового покоління. «Віасан», Тернопіль. Визнач хворобу на самому її початку!
Суть процедури
Еластографія базується на особливостях еластичності тканин. Різні тканини нашого організму відрізняються коефіцієнтом пружності і по-різному здатні відбивати звукові хвилі. Ця властивість широко використовується в діагностиці онкологічних патологій. Здорові тканини мають високу еластичність. При злоякісному процесі цей параметр знижується, вони стають більш жорсткими.
Візуалізація неоднорідностей відбувається за допомогою УЗ-хвилі та невеличкої механічної компресії (при натисканні або вібрації). Ультразвуковий промінь, що генерує спеціальний датчик, проєктується на тканини досліджуваних органів та визначає їхню еластичність. Комп'ютерна програма обробляє отримані дані та виводить на монітор апарату картинку у вигляді еластограми.
Ступінь жорсткості свідчить про характер процесу (злоякісний або доброякісний), що диференціюється на екрані УЗД-апарату заданим кольором. Здорова тканина забарвлена зеленим, ракова – синім.
Показання
Ультразвукова еластографія оцінює стан поверхневих або глибоко розташованих тканин й органів з позицій «доброякісно або злоякісно».
Вона розподіляє пацієнтів за характером новоутворень на 2 групи: яким потрібна або не потрібна біопсія.
За необхідності пункції печінки визначає потрібне місце забору біоматеріалу з точністю до міліметра.
Еластографія зсувної хвилі — діагностика глибоко розташованих органів (селезінки, печінки, підшлункової залози, органів малого таза).
Компресійна еластографія — дослідження тканин й органів, розташованих близько до поверхні шкіри (лімфатичних вузлів, молочних залоз, сім’яних залоз, щитоподібної залози).
Постановка діагнозу без такого дослідження, як еластографія, у більшості клінічних випадків — це "рух наосліп".
Підготовка
Така сама, як при звичайному УЗД. За добу до обстеження слід виключити з раціону продукти, що посилюють газоутворення, та відмовитися від сніданку. Обстеження займає до 20 хвилин, а його результати є відправною точкою на шляху правильного лікування.
Як виконується
Лікарем у кабінеті УЗ-діагностики. Пацієнт розташовується на кушетці, оголивши досліджувану частину тіла. На досліджувану зону наносять гель-провідник для покращення контакту. Далі сканують датчиком, пересуваючи його тілом і злегка придавлюючи шкіру. Інформація з датчика передається на монітор у вигляді кольорового зображення та цифрових параметрів. Результати обробляються, робиться висновок про стан еластичності досліджуваного органа, наявність або відсутність ущільнень.
Переваги «Віасан»
Найпрогресивніша УЗ-діагностика на УЗД-сканері Logiq P9, General Electric, тепер доступна мешканцям Тернополя! До ваших послуг:
- Ліцензований сучасний медичний центр.
- Кваліфіковані лікарі-діагности.
- Велике охоплення клінічного застосування.
- Можливість комплексного обстеження.