Завантаження...
Послуги та ціни
Консультація лікаря-проктолога

Консультація лікаря-проктолога в Тернополі

Проктологія – медичний напрям, який займається вивченням і лікуванням патологій товстої та прямої кишки, заднього проходу й параректальної ділянки.

Невтішна статистика свідчить про те, що з проктологічними захворюваннями стикається кожен четвертий мешканець планети після 35 років. Однак через делікатність проблеми і власну сором’язливість далеко не всі поспішають до лікаря з появою перших тривожних «дзвіночків». Натомість терплять дискомфорт, часто займаються самолікуванням, а до фахівців звертаються лише тоді, коли біль стає нестерпним, а хвороба увійшла в запущену стадію і має ускладнення. Ефективне ж і швидке розв’язання будь-яких проблем зі здоров’ям, зокрема і проктологічних, залежить від своєчасності початку лікування. Саме тому важливо звертатися до проктолога при першій появі дискомфорту в ділянці прямої кишки чи товстого кишківника. Адже такі захворювання вимагають невідкладного втручання кваліфікованого фахівця.

Йдеться про своєчасну діагностику і лікування таких поширених і непростих хвороб, як:

  • геморой;
  • анальні тріщини;
  • парапроктит;
  • випадіння прямої кишки;
  • дисфункція анального сфінктера;
  • післяпологові травми анального отвору в жінок;
  • коліт;
  • порушення моторики;
  • поліпоз;
  • нориці;
  • нетримання калу;
  • паразитарні ураження кишківника.

Коли звертатися до лікаря-проктолога?

Як профілактичний захід щорічний огляд рекомендовано кожній людині старше 40 років, а також тим, хто веде сидячий або малорухливий спосіб життя.

Тривожними симптомами, які свідчать про появу проктологічних проблем та вимагають консультації лікаря, є також:

  • дискомфорт чи свербіння в анальному каналі;
  • больові відчуття під час дефекації;
  • проблемні випорожнення (часті закрепи, діареї або їх чергування);
  • виділення слизу, крові, гною із заднього проходу;
  • наявність чи випадіння гемороїдальних вузлів;
  • поява ущільнень чи нориць у ділянці заднього проходу;
  • здуття живота та бурчання в кишківнику, часті гази;
  • хибні позиви до випорожнення, нетримання газів, калу;
  • відчуття або наявність у прямій кишці стороннього тіла;
  • почервоніння шкіри навколо анального отвору та промежини.

Завдання лікаря-проктолога – діагностика та лікування захворювань товстого кишківника та прямої кишки. Вони можуть бути викликані як мікротравмами, інфекційними ураженням, збоєм у роботі імунної системи й обміну речовин, порушеннями припливу й відтоку крові, так і фізіологічними особливостями організму.

Перед візитом до лікаря варто випорожнити кишківник, однак краще робити це природнім шляхом, тобто без проносних препаратів. Можливе використання ректальних проносних свічок чи клізми, однак лише тоді, коли немає гострого болю чи анальної кровотечі. Також варто щонайменше за добу до консультації відмовитися від жирної їжі, сирих овочів, газованих напоїв та продуктів, які можуть викликати метеоризм. У день прийому в лікаря бажано не їсти взагалі, однак, якщо консультацію призначено на вечірній час, дозволено легкі перекуси не пізніше, як за 4 години до огляду.

Як діагностують проктологічні захворювання?

Будь-який прийом у лікаря-проктолога розпочнеться з первинного огляду і збору анамнезу. Фахівець повинен знати все про ваш організм: перенесені інфекційні хвороби, травми, оперативні втручання, наявність спадкових захворювань.

Пошкодження прямої кишки, новоутворення на ній, анальні тріщини й геморой можна діагностувати вже за допомогою пальпації та візуального огляду. Однак уточнена діагностика й виявлення більш глибоких проблем можливі з використанням сучасних інструментальних методів.

Серед них – аноскопія – дослідження за допомогою аноскопа, яке доповнює візуальний ректальний огляд і дає змогу оцінити стан анального каналу та прямої кишки до 8-12 см вглиб. Під час процедури можна виявити геморой, тріщини, ерозії, поліпи, запалення слизової.

Ректороманоскопія, або ректоскопія – це ендоскопічна процедура, яка дозволяє обстежити пряму та сигмоподібну кишку до 18-20 см у довжину і визначити стан стінок, наявність запалень і патологій кишківника, діагностувати коліт, свищі, розростання слизової; метод діагностики з використанням ректороманоскопа.

Увесь товстий кишківник, від прямої до сліпої кишки, дає змогу дослідити колоноскопія – один з найбільш інформативних сучасних методів діагностики в проктології. За його допомогою можна своєчасно виявити виразки, поліпи та інші новоутворення. Сучасна колоноскопія проводиться в умовах короткочасного медикаментозного сну – седації, що виключає больові та неприємні відчуття в пацієнта. За необхідності під час процедури може бути проведена також біопсія тканин слизової оболонки кишківника для подальшого гістологічного дослідження й уточнення характеру захворювання.

Існують також інші лабораторні дослідження для діагностики проктологічних захворювань. Найпоширеніші з них – ректальний мазок та копрограма. Остання є розширеним аналізом калових мас, що допомагає виявити запальні процеси в кишківнику зокрема і в системі травлення в цілому, виразки, коліти, дисбактеріоз.

Лікування проктологічних захворювань

За результатами огляду, лабораторних й інструментальних досліджень, проктолог встановлює діагноз і призначає лікування, яке залежатиме від ступеня розвитку хвороби й особливостей пацієнта і може включати терапевтичні чи хірургічні заходи.

Лікування геморою

При лікуванні геморою, який сьогодні є найпоширенішою проктологічною проблемою, на етапі вчасного звернення перевагу надають новітнім малоінвазивним методам. Не менш важливою є консервативна підготовка і супровід, правильний підбір якої дає змогу зменшити об’єми втручання та значно полегшити післяопераційний період. Важливо розуміти, що успіх лікування залежить не лише від комбінації методів лікування, а також від дотримання режиму та дієти самим пацієнтом. Монолікування одним з препаратів призведе до недовготривалого та недостатнього ефекту, саме тому важливе звернення та нагляд фахівця на всіх етапах лікування.

Для лікування геморою використовують такі інноваційні методики:

  • інфрачервона чи радіохвильова коагуляція;
  • склеротерапія;
  • лігування латексними кільцями;
  • операція HAL-RAR (перев’язка гемороїдальних артерій в умовах ультразвукової доплерометрії);
  • лазерна субмукозна деструкція.

Більшість із цих процедур дозволяють проводити лікування в амбулаторних умовах. Малоінвазивні методики боротьби з гемороєм характеризуються коротким відновлювальним періодом. На пізніх стадіях надається перевага класичній операції Міллігана – Моргана, яка є золотим стандартом в усьому світі за ефективністю й частотою рецидивів.

Лікування анальних тріщин

Анальні тріщини – друга за поширеністю проктологічна проблема. Фахівці стверджують: тема лікування цього захворювання і, головне, його профілактики досить складна. Тому важливий комплексний підхід: використання медикаментозної терапії, за необхідності оперативне втручання, а надалі – повне коригування способу життя, аби тріщини не з’являлися знову.

Лікування тріщини анального каналу залежить від її характеру:

  • Гострі анальні тріщини зазвичай лікують консервативно, головне – вчасно виявити їх на цьому етапі, поки тріщини не перейшли в стан підгострих.
  • Підгострі анальні тріщини ще можна лікувати консервативними методами, однак у цьому питанні дуже важливо, аби пацієнт максимально дотримувався рекомендацій лікаря, адже терапія може бути досить довготривалою.
  • Хронічні анальні тріщини мають яскраво виражені рубці й супроводжуються низкою складних симптомів. На цьому етапі оперативного лікування не уникнути. Це може бути як хірургічне видалення в стаціонарі, так і один з малоінвазивних методів.

«Віасан» – якісне лікування проктологічних захворювань у Тернополі

Медичний центр «Віасан» у Тернополі у своїй роботі використовує лише інноваційні методи діагностики та лікування. Не виняток і проктологічні захворювання. Застосовуючи передові технології, наші фахівці з точністю встановлюють діагноз та призначають ефективне лікування, аби позбавити своїх пацієнтів від неприємних і делікатних проблем. Максимум уваги ми приділяємо комфорту пацієнта, аби він не відчував тривоги, довіряв своєму лікареві і був налаштований на позитивне завершення лікування.

«Віасан» згуртував у своїх стінах кращих лікарів-проктологів Тернополя – фахівців з багаторічним досвідом і прогресивним підходом до роботи, які завжди готові допомогти й відповісти на всі запитання пацієнта.

Високий рівень сервісу, сучасне оснащення для діагностики та лікування, індивідуальний підхід і контроль за результатами призначеного лікування – усе це дає пацієнтам медичного центру «Віасан» відчуття безпеки і впевненості.

Ціни
  • Аноскопія з оглядом хірурга-проктолога 800.00 грн. Оформити замовлення
    Ректороманоскопія з оглядом хірурга-проктолога 1100.00 грн. Оформити замовлення
    Консультація хірурга-проктолога, повторна 450.00 грн. Оформити замовлення
    Консультація хірурга-проктолога, первинна 550.00 грн. Оформити замовлення
Ви обрали такі послуги:
Не вибрано жодної послуги
Лікарі
проктолог тернопіль
Марценюк Гражина Євгеніївна
лікар-хірург-проктолог
15
років досвіду
хірург тернопіль
Старицький Роман Михайлович
лікар-хірург вищої категорії
24
роки досвіду