Рентген у Тернополі: усі види цифрової рентгенографії
Цифрова рентгенографія (комп'ютерний рентген) — сучасний метод променевої діагностики структури анатомічних об'єктів з подальшим цифровим обробленням отриманого зображення. Багаторазово перевершує аналогову рентгенографію за швидкістю обстеження, діагностичними можливостями і рівнем безпеки. Цифровий знімок виходить майже миттєво, відрізняється високою якістю роздільної здатності та є більш інформативним.
Діапазон обстежень на цифрових рентген-апаратах достатньо великий і дає змогу діагностувати навіть такі патології, які раніше виявлялися складними, нерідко інвазивними методами.
Пройти цифрову рентгенографію в Тернополі можна в медичному центрі «Віасан».
На сучасному апараті AGFA DR 400 (Бельгія). За попереднім записом.
Діагностику проводять висококваліфіковані рентгенологи.
Цифрова рентгенографія
Принцип комп'ютерного рентгену полягає в скануванні анатомічних структур за допомогою рентгенівських або γ-променів з подальшим оцифровуванням отриманого зображення. На відміну від класичного рентгену, при цифровій рентгенографії відбиток фіксується не на рентгенівській плівці, а на високочутливому детекторі випромінювання. Це дає змогу суттєво знизити час експозиції, променеве навантаження та отримати знімок дуже високої якості.
Переваги
Нові технології та якісне обладнання принципово значущі в діагностиці. Аналогова пряма рентгенографія багато в чому поступається цифровій, тому дедалі більше медичних центрів відмовляються від плівок, реактивів і проявних кімнат, пропонуючи своїм пацієнтам рентгенівське обстеження іншого, прогресивнішого формату – високоточне, швидке, комфортне та більш безпечне.
Цифровий рентген апарат AGFA DR 400 – це:
• оперативність та менше опромінення — знімок робиться всього за кілька секунд;
• комфорт — аплікації можна виконувати, коли пацієнт сидить, стоїть або лежить;
• висока якість знімків, збереження їх на надійних електронних носіях (CD-диск);
• можливість збільшити знімок, візуалізувати найдрібніші деталі, розглянути сумнівні ділянки;
• простота у виконанні та широкі діагностичні можливості.
Дає змогу:
• оцінити кісткові структури та внутрішні органи;
• виявити новоутворення й метастази;
• оперативно виявити невідоме вогнище запального процесу;
• діагностувати вроджені аномалії розвитку хребта;
• виявити захворювання опорно-рухової системи;
• визначити та диференціювати патології в будь-якій частині тіла (легені, ребра, череп, суглобові зчленування, кістки, черевна порожнина, малий таз тощо);
• установити місцезнаходження сторонніх тіл в організмі.
Підготовка
Найчастіше особливої підготовки не потрібно, крім досліджень із застосуванням контрастної речовини та обстеження черевної порожнини. Про нюанси підготовки кожного пацієнта інформують індивідуально.
Показання/протипоказання
Цифрова рентгенографія широко використовується для діагностики в різних галузях медицини – неврології, травматології, ортопедії, ревматології, гінекології, пульмонології, ендокринології, отоларингології, стоматології.
Як обов'язковий профілактичний скринінг органів грудної порожнини для раннього виявлення туберкульозу та раку легень (флюорографія).
Абсолютних протипоказань до цифрової рентгенографії немає. Відносними є вагітність, період лактації та дитячий вік. Проте будь-яке рентгенологічне обстеження має бути обґрунтоване лікарем.